אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ENI: "ההערכה שלנו על כמויות הגז במצרים היתה שמרנית, נתקן כלפי מעלה" צילום: ויקיפדיה

מנכ"ל ENI: "ההערכה שלנו על כמויות הגז במצרים היתה שמרנית, נתקן כלפי מעלה"

קלאודיו דסקאלצי העומד בראש חברת הנפט האיטלקית אמר בשימוע בסנאט ברומא כי ההערכה הראשונית לפיה השדה מכיל 850 מיליארד ממ"ק היתה נמוכה; עם זאת הוא מאמין כי עלות ההשקעה בפיתוח המאגר לא תחצה את רף ה-10 מיליארד דולר

09.09.2015, 13:33 | שירות כלכליסט

"ההערכה כי שדה הגז שנתגלה למול חופי מצרים מכיל 850 מיליארד מטרים מעוקבים של גז הייתה ככל הנראה שמרנית, וייתכן שנתקן כלפי מעלה. מצאנו מתחת שדה נוסף", כך אמר היום (ד') מנכ"ל חברת הנפט האיטלקית ENI, קלאודיו דסקאלצי, בשימוע שנערך בסנאט ברומא.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שנכנס לשימוע אמר דסקאלצי לעיתונאים כי ייתכן וההערכות לכמויות הגז בשדה Zohr יתוקנו כלפי מעלה, אך לא כפי שקרה בשדה מאמבה במוזמביק, אז הערכות הועלו ב-100%. "נדע ב-2016 כשנחזור למשימת הגילוי", הדגיש.

כמו כן, דסקאלצי אמר בשימוע כי החברה תשקיע בין 6-10 מיליארד דולר בפיתוח השדה. "עוד מוקדם לצאת בהערכות, אנחנו עדיין מזקקים את הנתונים. אני יכול רק לומר שזה שדה קל. שר האנרגיה המצרי העניק הערכה של 6-7 מיליארד דולר, שהיא בהיקף הגיוני", הוסיף. "אני חושב שאנחנו נישאר בטווח ה-10 מיליארד דולר". 

מתקן הגז מול חופי מצרים. ההערכות היו שמרניות, צילום: Lanaro/Magliocca מתקן הגז מול חופי מצרים. ההערכות היו שמרניות | צילום: Lanaro/Magliocca מתקן הגז מול חופי מצרים. ההערכות היו שמרניות, צילום: Lanaro/Magliocca

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות