אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אביר על גלגלים: רולס רויס מציגה את דגם ה-DAWN ומכריזה - "כזה עוד לא ראיתם"

חברת הרכב הבריטית מנסה למשוך לקוחות חדשים מסין ובריה"מ לשעבר ומשיקה דגם ראוותני המפיק 563 כוחות סוס, כולל דלתות צד, גג נפתח גמיש ומערכת שמע בעלת 16 רמקולים. המחיר יחל ב-325 אלף דולר

09.09.2015, 13:57 | תומר הדר
לאחר ציפייה ממושכת שארכה מספר שנים, רולס רויס חשפה אתמול (ג') את הרולס רויס DAWN (שחר) שבחברה מגדירים כ"רולס רויס שכמוה לא הוצגה עד היום". במונחי היצרנית הבריטית השמרנית, מדובר בהצהרה קיצונית המיועדת להמחיש, שבוע לפני החשיפה הרשמית בתערוכת פרנקפורט, כי מדובר ברולס רויס הפתוחה המושקעת ביותר שהוצגה עד כה שממחירה יחל ב-325 אלף דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

הצהרה נועזת זו נובעת ממאמציה של רולס רויס למשוך לקוחות חדשים מסין וממדינות ברה"מ לשעבר, שבשונה ממקביליהם באירופה מחפשים דווקא מכוניות צעקניות וראוותניות ככל האפשר.

ה-DAWN שמשתרעת על כמעט 5.3 מטרים ושוקלת מעל 2.5 טונות מצוידת במנוע בעל 12 בוכנות, המפיק 563 כוחות סוס ומזניק את הרכב ל-100 קילומטרים לשעה תוך 4.9 שניות - ועד למהירות מרבית, מוגבלת באופן אלקטרוני, של 250 קילומטרים לשעה. צריכת הדלק הרשמית, השמרנית למדי, היא 7.04 קילומטרים לליטר.

הרולס רויס החדשה. מ-0 ל-100 ב-4.9 שניות, צילום: יצרן הרולס רויס החדשה. מ-0 ל-100 ב-4.9 שניות | צילום: יצרן הרולס רויס החדשה. מ-0 ל-100 ב-4.9 שניות, צילום: יצרן

הדגם החדש מצויד גם ביכולת חישה עתידית של תנאי דרך. כלומר, המכונית מנוטרת בכל רגע נתון על ידי לוויין. כאשר היא מתקרבת לסיבוב, או עליה, שהנהג אינו מסוגל עדיין לראות, הרכב כבר מודע לקיום השינוי בתנאי הדרך מקדימה ומכין בהתאם את ההילוך הנכון בתיבה האוטומטית.

בפנים, מציעה ה־DAWN רשימת אבזור המשתרעת על פני מספר עמודי קטלוג וניתנת גם ל"תפירה אישית" לפי כל צורך של הלקוח. כך לדוגמה מדגישים אנשי רולס רויס שדלתות הצד הארוכות בנויות כך שהנוסעים במושב האחורי לא נדרשים "לצאת" מן הרולס רויס, אלא רק "לעמוד ולבצע תהליך ירידה".

בין היתר מדגישים אנשי רולס רויס שהגג הנפתח, העשוי בד ולא מתכת "מטעמים נוסטלגיים ורומנטיים", הוא הגג השקט ביותר בעולם, כלומר למרות שמדובר בגג העשוי מחומר גמיש, במהירות נסיעה רעשים חיצוניים ורעשי דרך כמעט ואינם מסוגלים לחדור דרכו ולהפר את השקט בתא הנוסעים. על מלאכת הפרת השקט אחראית מערכת שמע שתוכננה כך שיכולתה האקוסטית לא תיפגם עם הפשלת הגג הנפתח. מדובר במערכת בעלת 14 רמקולים רגילים ושני רמקולים נוספים בתא המטען המכוונים ליצירת צלילים נמוכים. ה-DAWN אינה צפויה להיות מיובאת לישראל, מאחר וכיום אין בארץ מפיץ מורשה של מכוניות רולס רויס.

הגג הנפתח. עשוי בד ולא מתכת מטעמים "נוסטלגיים ורומנטיים", צילום: יצרן הגג הנפתח. עשוי בד ולא מתכת מטעמים "נוסטלגיים ורומנטיים" | צילום: יצרן הגג הנפתח. עשוי בד ולא מתכת מטעמים "נוסטלגיים ורומנטיים", צילום: יצרן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות