אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועדוני ליגת האלופות וליגת אירופה יתרמו לפליטים יורו מכל כרטיס שימכרו צילום: איי פי

מועדוני ליגת האלופות וליגת אירופה יתרמו לפליטים יורו מכל כרטיס שימכרו

יו"ר איגוד הקבוצות האירופיות : "ניתן יהיה לגייס עד 3 מיליון יורו"; בשבוע שעבר הכריזה באיירן מינכן כי תערוך מחנה אימונים לפליטים

09.09.2015, 18:54 | שירות כלכליסט

כל המועדונים המשתתפים בליגת האלופות ובליגה האירופית יעבירו תרומה לסיוע לאלפי הפליטים שבורחים ממדינות מוכות מלחמה לטובת אירופה. איגוד הקבוצות האירופיות (ECA) מסר כי 80 מועדונים הסכימו לתרום 1 יורו מכל כרטיס שיימכר במשחק הבית הראשון שלהם בשלב הבתים.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי דורטמונד תומכים בפליטים. , צילום: איי פי אוהדי דורטמונד תומכים בפליטים. | צילום: איי פי אוהדי דורטמונד תומכים בפליטים. , צילום: איי פי

הרעיון עלה לראשונה על ידי נשיא פורטו ז'ורז'ה נונו פינטו דה קוסטה, ששלח לנשיא אופ"א מישל פלטיני מכתב ובו ציין "אי אפשר לעצום את עינינו מול הדרמה של המהגרים והפליטים".

בעת ההכרזה על ההתחייבות אמר יו"ר ה-ECA קרל היינץ רומניגה: "זו בעיה חמורה ורצינית שעומדת בפנינו כעת באירופה, ואני מאמין שלכדורגל יש אחריות כלפי אנשים עניים".

לדבריו של רומניגה, ניתן יהיה לגייס עד 3 מיליון יורו, וקבוצות נוספות מוזמנות להצטרף.

בשבוע שעבר הכריזה באיירן מינכן כי תארח "מחנה אימונים לפליטים", שיציע להם מזון, שיעורי גרמנית וציוד כדורגל. ריאל מדריד וסלטיק הן בין הקבוצות הנוספות שכבר התחייבו לתמוך במטרה.

"אנחנו נמצא תכנית פעולה מוצקה ונשקיע באופן רשמי את הכסף הזה לטובת הפליטים", הוסיף רומניגה. "זה סימן לכך שהגוף הזה ייחודי, מאוחד ואנחנו שמחים שכל האסיפה הכללית קיבלה פה אחד את ההצעות".

אומברטו גנדיני ממילאן, המכהן כסגן נשיא האיגוד, אמר כי הפרויקט אינו בלעדי רק לקבוצות המשחקות באירופה. "ההזדמנות להשתתף בתכנית הזו ניתנה גם לקבוצות אחרות שיכולות להחליט האם לנקוט באותה שיטה או למצוא דרכים אחרות לתרום את הסכומים".

במקביל, רומניגה והבעלים של יובנטוס אנדרה אניילי יצטרפו לוועד הפועל של אופ"א. ה-ECA מינה את שניהם למלא את שני המושבים שהציעו באופ"א כחלק מהמהלך להרחיב את המעגל הפנימי של בעלי עניין, והם ישתתפו בפגישה שתתקיים בשבוע הבא במלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות