אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירידות באג"ח הממשלתיות הקטינו שווי תיק הנכסים של הציבור ברבעון השני צילום: בלומברג

הירידות באג"ח הממשלתיות הקטינו שווי תיק הנכסים של הציבור ברבעון השני

שוויו של תיק הנכסים הכספיים שבידי בציבור קטן בכ- 34 מיליארד שקל ברבעון השני. ירידה נוספת של כ-13 מיליארד שקל נרשמה גם בשוויין של אגרות החוב הלא סחירות

09.09.2015, 16:08 | אמנון אטד

ירידות השערים החדות שנרשמו בשבועות האחרונים בשערי אגרות החוב הממשלתיות בבורסה הקטינו ברבעון השני של השנה את שוויו של תיק הנכסים הכספיים שבידי בציבור בכ- 34 מיליארד שקל (6.8%).

ירידה משמעותית נוספת של כ- 13 מיליארד שקל (3.9%) נרשמה בפרק זמן זה גם בשוויין של אגרות החוב הלא סחירות המנוהלות על ידי קרנות הפנסיה הוותיקות, וזאת כתוצאה מהיוון השווי שלהן על רקע ציפיות לעליות ריבית בעתיד.

מנתונים שמפרסמת היום (ד') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל מתברר כי שוויו של תיק הנכסים הכספיים הכולל

שבידי הציבור ירד ברבעון השני של השנה בכ- 48 מיליארד שקל (1.5%) והסתכם בסוף חודש יוני בכ- 3 טריליון ו- 328 מיליארד שקל. משקל תיק הנכסים הכספיים שבידי הציבור בתוצר ירד במהלך הרבעון השני ב- 8.2% והסתכם בסוף יוני ב- 292%. זאת לאחר מגמת עלייה שנרשמה בו מאז הרבעון השני של 2013. ירידה זו נבעה משילוב של ירידה בשווי תיק הנכסים ועלייה בתוצר.

מנתוני בנק ישראל מתברר עוד כי שווי יתרת תיק הנכסים המנוהל על ידי כלל הגופים המוסדיים ללא קרנות נאמנות ירד ברבעון השני של השנה בכ- 30 מיליארד שקל (2.3%) והסתכם בסוף חודש יוני בכ- 1.32 טריליון שקל. תיק הנכסים הכספיים שבידי הציבור משקף את שווי הנכסים הפיננסיים (כמו מניות, אגרות חוב, תוכניות חיסכון, פיקדונות בבנקים וחשבונות עובר ושב) שמחזיקים אזרחי ישראל בארץ ובחו"ל. לעומת זאת, תיק הנכסים הכספיים אינו כולל את אחזקות הממשלה, בנק ישראל, הבנקים המסחריים והבנקים למשכנתאות, ולא את ההשקעות בארץ של תושבי חוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות