אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: נשנה את אופן חישוב שיעור הצמיחה צילום: אי פי איי

סין: נשנה את אופן חישוב שיעור הצמיחה

החל מהרבעון השלישי יחושב התמ"ג בסין על בסיס שלושת החודשים הרלוונטיים. עד כה, נתוני התמ"ג הרבעוניים התבססו על נתונים מצטברים

09.09.2015, 16:18 | שירות כלכליסט
לשכת הסטטיסטיקה של סין הודיעה היום (ד') כי היא מתכוונת לשנות את האופן שבו היא מחשבת את התמ"ג של המדינה, זאת על מנת לשפר את הדיוק של הנתונים ולהתאים אותם לתקנות הבינלאומיות.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של הלשכה נמסר כי החל מהרבעון השלישי של השנה, התמ"ג בסין יחושב בהתבסס על פעילות כלכלית במהלך שלושת החודשים המדוברים. עד כה, נתוני התמ"ג הרבעוניים התקבלו בהתבסס על נתונים מצטברים ולא על פעילות כלכלית עבור תקופה של שלושה חודשים.

הצניחה בבורסות סין בחודש שעבר, צילום: Gettyimages, אימג הצניחה בבורסות סין בחודש שעבר | צילום: Gettyimages, אימג'בנק הצניחה בבורסות סין בחודש שעבר, צילום: Gettyimages, אימג

בלשכת הסטטיסטיקה טענו שהמתודולוגיה החדשה תואמת לשיטות שאומצו על ידי הכלכלות המפותחות המרכזיות ותסלול את הדרך לקראת אימוץ התקן הבינלאומי המיוחד (SDDS) של קרן המטבע הבינלאומית.

השינוי הזה במתודולוגיית חישוב התמ"ג של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם פורסם לאחר שביום שני תיקנה לשכת הסטטיסטיקה את נתוני הצמיחה של סין עבור 2014 ל-7.3% מ-7.4%.

עוד נמסר מלשכת הסטטיסטיקה כי למתודולוגיה החדשה לא תהיה השפעה ממשית על שיעור הצמיחה הכלכלי של סין או שיעור התמ"ג השנתי במונחים של שווי, אך כן ישנה את הנתונים הרבעוניים. סין מתוכננת לפרסם את נתוני התמ"ג לרבעון השלישי ב-19 באוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות