אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכבת ישראל: הופשר חוזה הקטרים עם בומברדייה צילום: גיל נחושתן

רכבת ישראל: הופשר חוזה הקטרים עם בומברדייה

משרד הכלכלה אישר את החוזה, בהיקף של מיליארד שקל, לאחר שהחברה הקנדית התחייבה להגדיל את רכישת המוצרים מתוצרת ישראל

09.09.2015, 17:12 | ליאור גוטמן
משרד הכלכלה אישר היום (ד') את הסכם רכש הגומלין בין רכבת ישראל חברת התחבורה הקנדית בומברדייה. האישור מפשיר למעשה את חוזה הקטרים הענק של רכבת ישראל, שנחתם לפני כחודש וכלל רכישה של 62 קטרים בכמיליארד שקל - שהוקפא לאחר שהתברר כי החברות לא עמדו בכללי רכש הגומלין.

הפשרת החוזה התאפשרה לאחר שהחברה הקנדית הגישה למשרד הכלכלה תוכנית חדשה שכוללת התחייבות לרכש מוגדל של מוצרים "כחול לבן", הכשרה מקצועית למפעילי קטרים חשמליים ויצירת כ-130 מקומות עבודה חדשים. סך המימושים הצפויים של בומברדייה בחמש השנים הקרובות יעמדו על 106 מיליון יורו שיוזרמו לתעשייה הישראלית.

מנהלת היחידה להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי, זיוה איגר, אמרה היום כי התוכנית כוללת הכשרה של 100 עובדים ל"דור הבא" של הרכבות, הקמת מרכז שירות לקטרים, והרחבת מתקן ההרכבה של הרכבות החשמליות כך שיעסיק כ-30 עובדים נוספים.

אריה דרעי, צילום: נמרוד גליקמן אריה דרעי | צילום: נמרוד גליקמן אריה דרעי, צילום: נמרוד גליקמן

שר הכלכלה, אריה דרעי, התייחס להקפאת ההסכם ואמר כי "במשך שנים לצערי לא נעשה שימוש מספק בכלי זה. אנחנו נחזור לנצל אותו בצורה יעילה. ההסכם החדש יגדיל את מספר ההכשרות המקצועיות, ייצר מקומות תעסוקה חדשים בפריפריה וירחיב משמעותית את פוטנציאל הייצוא והייצור של התעשייה הישראלית, ובדגש על חברות מאזור עוטף עזה".

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, הוסיף שהדרישה לחתימת הסכם חדש לרכש גומלין מהווה סנונית ראשונה המשקפת את אופי ההסכמים העתידיים שבכוונת המשרד לדרוש בעתיד. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות