אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשכ"לית לוקחת צעד אחורה מניהול הדסה צילום: עמית שאבי

בלעדי לכלכליסט

החשכ"לית לוקחת צעד אחורה מניהול הדסה

השיפור במצב או מינוי רוטשטיין? סגן החשכ"לית הודיע שלשום לנציגי משרד הבריאות ובית החולים הדסה כי הפגישות השבועיות שעוסקות במצבו של בית החולים יצומצמו במידה ניכרת

10.09.2015, 08:57 | מיקי פלד
החשבת הכללית במשרד האוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו תצמצם נוכחות בטיפול בבית החולים הדסה — כך נודע ל"כלכליסט". סגן החשכ"לית נחמיה קינד הודיע שלשום לנציגי משרד הבריאות ובית החולים הדסה כי הפגישות השבועיות שעוסקות במצבו של בית החולים יצומצמו במידה ניכרת.

החשכ"לית תוסיף לפקח על תוכנית ההבראה של בית החולים, אבל במתכונת מצומצמת.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה להחלטת החשכ"לית היא כי תרחישי האימה של הרבעון הראשון של השנה, שלפיהם נראה שבית החולים עשוי להגיע להקפאת הליכים שנייה עד סוף השנה, נראים עתה רחוקים מאוד ממימוש. עתה מצבו הכספי מאוזן, בין השאר בשל הזרמת כספים מקופות החולים ותמיכת המדינה ונשות הדסה.

מיכל עבאדי בויאנג מיכל עבאדי בויאנג'ו | צילום: יונתן בלום מיכל עבאדי בויאנג

מי שעשוי ליהנות ממצב כזה הוא המנהל המיועד של הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, שמנהל כיום את בית החולים שיבא. בין השניים שוררת מערכת יחסים עכורה במיוחד, לאחר שעבאדי־בויאנג'ו פעלה לסכל את מינויו. במקביל, דירקטוריון בית החולים מחכה לקבל הודעה רשמית ממשרד הבריאות והאוצר לאישור מינוי רוטשטיין. המשנה ליועמ"ש דינה זילבר אישרה אתמול סופית לשני המשרדים להמליץ עליו לאחר שהם התחייבו לפניה כי כמנהל הדסה הוא ישתף פעולה עם הרגולטורים עליו, עקב הטענות של עבאדי ואחרים על אי־שיתוף פעולה כזה כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות