אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה: המע"מ יופחת ב-1% צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת הכספים אישרה: המע"מ יופחת ב-1%

הוועדה דנה בהחלטה להפחית את המע"מ ומס החברות. משה גפני תקף בדיון את שר האוצר ומשרדו: "אנחנו היינו צריכים לוותר על דרישותנו לקצבאות הילדים, ולפתע גילינו שיש הרבה כסף"

10.09.2015, 11:37 | רוני זינגר

ועדת הכספים אישרה הבוקר (ה') את הפחתת המע"מ ב1%. עם זאת יש לציין כי על פי החוק, אין צורך באישור ועדת הכספים לאישור הצו, אלא בכדי שהדבר יובא לאישור מליאת הכנסת ולכן מדובר בהליך טכני למדי. למרות זאת, ניצלו חברי הוועדה את הדיון כדי להתנגח בשר האוצר משה כחלון, ואף דרשו כי מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד יציג את הצו.

בפתח הדיון תקף יו"ר הוועדה משה גפני את כחלון שנעדר מהדיון. "מילא שר האוצר שרוצה לעשות טוב לעם, אבל אני לא מבין איך אגף התקציבים עובד? יש בלבי על העניין הזה. לא יכול להיות שמביאים תקציב ויומיים אחר כך מפחיתים מע"מ. אני בכלל לא מדבר על הורדת המסים על הבירה. אנחנו היינו צריכים לוותר על דרישותנו לקצבאות הילדים כי אמרו לנו באוצר כל הזמן שאין כסף. מדובר היה על 2 מיליארד ומשהו שקלים ואמרו לנו שאין. ולפתע יש הרבה כסף", אמר גפני.

קראו עוד בכלכליסט

לבאב"ד, שהתייצב לדיון לבסוף, אמר גפני: "אתם לא לבד בעולם. אתם צריכים להביא אלינו את ההחלטות שלכם שנהיה מוכנים. אני לא צריך לעמוד פה לפני החברים בלי תשובות", אמר והתייחס לכך שההחלטה על הפחתת המע"מ התקבלה בלא שגפני הוכנס לסוד העניינים קודם לכן.

משה כחלון. לא יופיע בפני הוועדה לענות על שאלות, צילום: אלכס קולומויסקי משה כחלון. לא יופיע בפני הוועדה לענות על שאלות | צילום: אלכס קולומויסקי משה כחלון. לא יופיע בפני הוועדה לענות על שאלות, צילום: אלכס קולומויסקי

מרכז האופוזיציה בוועדה, חבר הכנסת אראל מרגלית שיגר הבוקר מכתב לגפני ובו ביקש שלא יקוימו דיונים על התקציב ולא על הפחתת המע"מ כל עוד לא התייצב שר האוצר כחלון בפני הוועדה. על פי הנהוג, שר האוצר אמור להופיע בפני ועדת הכספים ולהציג את תקציב המדינה ואולם אף שנקבעה פגישה בעניין לשבוע שעבר, ביטל כחלון ברגע האחרון את הגעתו. חברי הוועדה כועסים שכעת נדרש מהם לאשר סעיפים בלא שקיבלו תשובות לשאלות שהכינו לשר.

יו"ר הוועדה גפני אמר כי למרות הביקורת שלו, הוא יתמוך בהפחתת המע"מ שתעלה להצבעה היום בוועדה, ואמר כי יבקש מיתר החברים לתמוך בנושא שכן "אחרת הנושא ידחה לאחרי החגים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
ל-3-7- ספרו לנו איך פחלון דואג לשיויוניות בחברה הישראלית אחרי שכחלון ביטל גזרות לפיד?
דירה למשתכן החרדי.... דירה להשכיר על אדמות במחיר מתנה לטייקונים שיגזרו קופונים... הורדת מס החברות .... הורדת מס על האלכוהול ... כחלון בא והצטרף לגועליזציה וביטללל את כל מה שלפיד בחר לעשות בכדי לחלק כאן את נטל השייוניות בהקצאות תקציב שיויוני !! באם כחלון היה כזה חברתי ואמיתי -לא היה ניכנע להסכמי הגועליזציה !! כחלון מחוייב לכבד הסכמי גועליזציה מאחר והוא הסכים להסכמים אלו מלתחילה כמו שכחלון דרש להסכים להתניות שלו ..יש מבין?? אז גפני דורש כאן צדק למען יראה ויישמע לתפארת חשיפת שר אוצר תחמן ושרלטן. געגעועים ללפיד - בבחירות הבאות לפיד עם 30 מנדטים וכחלון בחדרה יחד עם הליצנים הבזויים שלו ..))
קובי  |  10.09.15
15.
במילה 1 - כחלון מניאק - אין הסבר אחר לתופעה הנקראת כחלוניזים..
כל התהליך של הבאת התקציב והמהלך של הורדת המע"מ ע"י האוצר והממשלה פגום. לא ראוי להביא הורדת מע"מ יומיים אחרי אישור התקציב בכנסת, כשההשפעה של המהלך נאמדת ב-4.8 מיליארד שקל. יש לנו אחריות פיסקאלית ולא יכולים לאשר מהלך שיוביל להורדת הכנסות בכ-5 מיליארד שקל כלאחר יד וללא ראיית התמונה הכוללת. שר האוצר שנמנע להופיע תחילה בפני הוועדה ולהציג את המספרים המעודכנים ואת השלכות הורדת המע"מ - זה שר אוצר זה ??? שר האוצר שבורח ולא מופיע בפני הוועדה, זה דבר חסר תקדים וסכנה לשלטון הדמוקרטיה הנשענת על החלטות שר אוצר חולה שליטה ומאגלומניה חולנית- אין הסבר אחר לתופעה הנקראת כחלוניזים..
אל-מוני  |  10.09.15
14.
האויבים האמיתיים מתקיימים בתוכנו-ארץ מלאה שינאת חינם-גזענות ועליהום -איכסססס
צריך להודות לחרדים שמביאים הרבה ילדים לעולם, הם מאזנים את הילודה של ערביי ישראל, שלהם אתם לא קוראים משריצים, החברה החרדית תורמת לכלכלה מדי שנה יותר ויותר. הם לומדים מקצועות היי טק, די להראות אותם כמוצצי דם, הם חלק מאיתנו ואנחנו צריכים לעודד אותם. הם הכי נאמנים בכנסת, לא תשמעו מהם את הג`יפה שנשמע מאחרים. מכבד אותם ויותר מכך ואני חילוני.
רבי דיסקו  |  10.09.15
לכל התגובות