אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנה: דקלה פרסיקו מונתה רשמית למתכננת הוותמ"ל

אחרי שנה: דקלה פרסיקו מונתה רשמית למתכננת הוותמ"ל

פרסיקו שהיתה המתכננת בפועל, נבחרה כעת במכרז. הוועדה לקידום מתחמים מועדפים הוקמה לפני כשנה ויצא מכרז פנימי לתפקיד, אולם יו"ר הוותמל החליט אז שלא למנות אף אחד מהתמודדים

10.09.2015, 12:34 | אמיתי גזית
אחרי יותר משנה מאז נוסדה, נבחרה סוף-סוף מתכננת לוותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים). דקלה פרסיקו (34), שבפועל הייתה המתכננת, אך תפקידה הפורמאלי היה סגנית, נבחרה במכרז למתכננת הוותמ"ל.

הוועדה הוקמה באוגוסט 2014 במטרה להאיץ את הליכי התכנון ולהגדיל את היצע הדיור. בספטמבר פורסם מכרז פנימי במשרד הפנים (לפני העברת מינהל התכנון לאוצר), לבחירת מתכנן הוועדה. 8 מועמדים התמודדו במכרז, אך מנכ"ל משרד הפנים דאז ד"ר שוקי אמרני, ששימש גם יו"ר הוותמ"ל, החליט לא למנות אף אחד מהם. כך, פרסיקו הפכה מתכננת הוועדה בפועל.

מדובר בוועדה המטפלת כיום בתוכניות שבהם בסך הכל היקף של יותר מ-100 אלף יחידות דיור ב-36 תוכניות. בבחינת היקפי הדירות שהוועדה מתכננת, היא גדולה משמעותית מהוועדות המחוזיות לתכנון ובניה. לשם השוואה, יעד התכנון לשנת 2015 שהמדינה הציבה למנהל התכנון עומד על 80,000 יחידות דיור, 25,000 מהן יטופלו בותמ"ל היתר ב-6 ועדות מחוזיות.

דקלה פרסיקו. תצליח לקלוט עוד תוכניות? דקלה פרסיקו. תצליח לקלוט עוד תוכניות? דקלה פרסיקו. תצליח לקלוט עוד תוכניות?

פרסיקו תנהל צוות שבו שבעה עובדים, ושני יועצים חיצוניים (לתחבורה ואיכות הסביבה). להערכת גורמים בענף, כמות כוח האדם הזו לא תוכל לקלוט עוד תוכניות ולעמוד בלוחות הזמנים הצפופים המצופים מהם.

בנוסף לתוכניות שתקדם פרסיקו יחד עם צוותה, היא אמונה על ניהול ישיבות הוועדה למתחמים מועדפים לדיור, ייצוג הותמ"ל בפורומים ממשלתיים, הכנת חוות דעת מקצועיות עבור מנהלת מינהל התכנון לצורך הכרזת מתחמים מועדפים לדיור, ותיאום עם ראשי רשויות במטרה לגבש תכניות התואמות את צרכיהם.

פרסיקו בעלת תואר שני בגיאוגרפיה עם התמחות בתכנון עירוני ואזורי באוניברסיטה העברית. היא כיהנה בעשור האחרון במספר תפקידים במינהל התכנון.

פרסיקו מסרה: "בשנה האחרונה הקמנו את הוותמ"ל וכבר הגענו להישגים מעודדים שיסייעו במתן מענה משמעותי למחסור ביחידות דיור בישראל. אני שמחה שניתנה לי האפשרות להוביל את התהליכים האלו כמתכננת הוותמ"ל, ובטוחה שבשיתוף פעולה עם כלל הגורמים הממשלתיים והציבוריים נעמוד במשימות המאתגרות שבפנינו ובכללן אישור של 25,000 יחידות דיור כבר בשנת הפעילות הראשונה של הוועדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הוועדה הזו תעשה הרבה עוול למדינה. ללא קשר למי עומד בראשה
הוועדה הפופוליסטית הזו עוקפת את כל הגופים ששומרים אל איכות התכנון, איכות הסביבה, איכות השטחים הפתוחים.. עוקפת את ועדות התכנון המקומיות והמחוזיות אשר הן היחידות שבאמת יודעות מה הישובים צריכים.. ומה שבסוף נקבל יהיה דירות סטנדרט של קבלנים בינוניים במחירים של אולי 10% פחות ממחיר השוק במקום לבוא יד ביד עם הוועדות המקומיות, כרגיל הפוליטיקאים מחפשים פתרונות בזק פופוליסטיים ועל הדרך לא מעניין אותם להרוס חצי מדינה.. העיקר שיעשו משהו.. במקום לשים תקציב אמיתי ולבנות שכונות על ידי הממשלה בשיתוף ראשי הישובים, פשוט עוקפים בלי לשאול אף אחד במקום לפתח את הישובים הקיימים בצורה נורמלית ולדאוג להתחדשות עירונית ולהגדלה נבונה שלהם - פשוט מפשירים מאות עד אלפי דונמים במכה אחת... ומשאירים את הישובים הסמוכים פעורי פה... הגיע הזמן שיבואו פוליטיקאים אחרים. פוליטיקאים שחושבים 20 שנה קדימה ולא שנתיים במקרה הטוב... מערכת התכנון והבנייה בישראל מקרטעת מאז שהוקמה בשנות החמישים והשישים. במקום לשפר ולפתור בעייה לטווח ארוך - הולכים לפתרונות בזק הרסניים חבל שככה נראה פרצופה של מדינה
אדריכל בכיר  |  11.09.15
לכל התגובות