אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת סין: "סין היא מקור לצמיחה גלובלית, לא סיכון" צילום: בלומברג

ראש ממשלת סין: "סין היא מקור לצמיחה גלובלית, לא סיכון"

לי קצ'יאנג ביקש להרגיע את המשקיעים הגלובליים לאחר קיץ סוער בשוק הסיני והאטה נוספת בקצב הצמיחה הכלכלי של המדינה. "הרשויות בסין נקטו צעדים כדי לייצב את השוק ולמנוע התפשטות סיכונים"

10.09.2015, 13:18 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג ביקש להרגיע היום את המשקיעים הגלובליים בכל הנוגע לבריאותה של הכלכלה הסינית והיכולת של ממשלתו לטפל בהאטה ובטלטלה בשווקים.

קראו עוד בכלכליסט

"סין אינה מקור לסיכונים אלא מקור לצמיחה גלובלית. חרף האטה מסוימת, הביצועים של הכלכלה הסינית יציבים והיא נעה בכיוון חיובי", אמר לי בנאום לפורום הכלכלי הגלובלי בדליאן.

דברי ההרגעה שלי לי מגיעות לאחר קיץ סוער בשוק הסיני והאטה נוספת בקצב הצמיחה הכלכלי של המדינה, תנודתיות בשוק ופיחות של המטבע שהשפיע על השווקים הגלובליים.

לי קצ לי קצ'יאנג | צילום: בלומברג לי קצ

תגובותיה של ממשלת סין ספגו ביקורת ממשקיפים בין-לאומיים שצפו בתדהמה כיצד הרשויות אסרו על מכירת נפחים גדולים של מניות במאמץ לתמוך בשווקים, אסרו עיתונאים והענישו את מי שכינו "מפיצי שמועות" לצד ניהול רכישת מניות בהכוונה ממשלתית.

ההחלטה של ממשלת סין לערוך לרנמינבי פיחות ולעבור לשער חליפין המכוון כוחות שוק ב-11 באוגוסט, גררה גל של תנודתיות גלובלית, בייחוד לאור העובדה שנראה כאילו הממשלה הסינית חוזרת בה זמן קצר בלבד לאחר המהלך ומתערבת בשווקי המט"ח כדי למנוע פיחות עוד יותר גדול.

בפגישה עם מנהיגים עסקיים גלובליים בפורום, ביטל לי את הטענה שסין גרמה לאי היציבות בשווקי העולם במהלך הקיץ.

"התנודות שיש לאחרונה בשווקי ההון הגלובליים הם המשכו של המשבר הכלכלי הגלובלי מ-2008. הרשויות בסין נקטו צעדים כדי לייצב את השוק ולמנוע התפשטות סיכונים. כעת אני יכולים לומר כי בלמנו בהצלחה סיכונים פיננסיים מערכתיים. האופן שבו פעלנו הוא מהלך שכיח בעולם ותואם את התנאים במדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות