אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדד מחירי המזון של האו"ם: הרמה הנמוכה ביותר מאז 2008 צילום: איי אף פי

מדד מחירי המזון של האו"ם: הרמה הנמוכה ביותר מאז 2008

מדובר בירידה של 5.2% באוגוסט לעומת יולי, זאת לאחר שכמעט כל קבוצות המזון שהארגון מנטר רשמו ירידה במהלך החודש. הסוכר רשם את הירידה החדה ביותר

10.09.2015, 15:40 | שירות כלכליסט

מחירי אנרגיה נמוכים, חששות בנוגע להאטה בסין ושפע גלובלי של מוצרי מזון בסיסיים, החל ממוצרי חלב וכלה בחיטה, הביאו כולם לירידה החודשית הגדולה ביותר במחירי המזון מזה כמעט 7 שנים. כך הודיע ארגון המזון והחקלאות של האו"ם היום.

מחירי מוצרי המזון הבסיסיים רושמים בחודשים האחרונים שפל של 6 שנים על רקע שפע גלובלי המגיע בזמן של צמיחה חלשה ומחירי נפט נמוכים, הגורמים לירידה בעלויות של רוב המוצרים החל ממכונות וכלה בדשנים, וכן לירידה בביקוש לדלקים ביולוגיים המיוצרים מתוצרת חקלאית.

חיטה, צילום: בלומברג חיטה | צילום: בלומברג חיטה, צילום: בלומברג

מדד מחירי המזון של ארגון המזון והחקלאות רשם ירידה של 5.2% באוגוסט לעומת יולי. כך אמר הארגון בדו"ח החודשי. ביולי ירדו המחירים ב-1% לעומת יוני.

כמעט כל קבוצות המזון שהארגון מנטר רשמו ירידה במהלך החודש. הסוכר רשם את הירידה החדה ביותר. מדד מחירי הסוכר של ארגון המזון והחקלאות ירד ב-10% באוגוסט, בעוד המטבע של יצרנית הסוכר הגדולה בעולם – ברזיל – נחלש מאד מול הדולר. עודף היצע של סוכר, וכן ציפיות לחזרתה של הודו לעמדה מובילה בשוק הסוכר הגלובלי, דחפו מטה את המחירים.

מדד מוצרי החלב של הארגון ירד ב-1.9%, והאריך את הירידה שלו בעוד היצע היתר מספקיות החלב המרכזיות נתקל בביקוש מוגבל מצד אסיה וצפון אפריקה.

בינתיים, מדד הדגנים, העוקב אחר מחירי החיטה והתירס, ירד ב-7% במהלך אוגוסט, מה שמביא את הירידה השנתית שלו ל-15.1%.

מדד מחירי הבשר נותר כמעט ללא שינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות