אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש מחליף: המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו ימונה ליו"ר מגדל ביטוח צילום: דנה קופל

יש מחליף: המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו ימונה ליו"ר מגדל ביטוח

דנינו ימונה ליו"ר חברת הביטוח שבשליטת שלמה אליהו במקום עמוס ספיר. ספיר יחליף את עודד שריג שפרש היום במפתיע מתפקיד יו"ר מגדל החזקות. דנינו יכהן ב-90% משרה וימשיך לשמש כיועץ בחברת מקינזי

10.09.2015, 16:51 | רעות שפיגלמן

שלמה אליהו ממנה את יוחנן דנינו, מי ששימש כמפכ"ל המשטרה עד לפני כחודשיים, לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח. דנינו (56), המפכ"ל ה-17 של המשטרה, יכהן ב-90% משרה כיו"ר פעיל במגדל ביטוח ובמקביל ימשיך לשמש כיועץ לגופי משטרה בארץ ובעולם, במסגרת חברת הייעוץ מקינזי.

קראו עוד בכלכליסט

דנינו יחליף את היו"ר הוותיק עמוס ספיר, שיחליף את עודד שריג כיו"ר מגדל החזקות, החברה השולטת במגדל ביטוח. שריג עצמו הודיע במפתיע הבוקר (ה') על פרישה מהתפקיד.

שריג הודיע היום שיעזוב את תפקידו לאחר כהונה קצרה של 7 חודשים. גם קודמתו בתפקיד, ענת לוין, כיהנה מספר חודשים מועט. לוין עברה מאז לחברת הביטוח כללומשמשת כמנהלת זרוע ההשקעות של החברה.

כהונתו הקצרה של שריג לוותה בחילוקי דעות מול המפקחת על הביטוח ושוק ההון, דורית סלינגר, שטענה כי מינויו לא היה ראוי. לדבריה, לא ראוי שמי שאישר לשלמה אליהו לרכוש את השליטה במגדל, הוא זה שיכהן כיו"ר החברה.

יוחנן דנינו, צילום: אלכס קולומויסקי יוחנן דנינו | צילום: אלכס קולומויסקי יוחנן דנינו, צילום: אלכס קולומויסקי

אליהו פנה לדנינו לפני כחודשיים, כאשר דנינו סיים את תפקידו כמפכ"ל - והציע לו את תפקיד יו"ר מגדל. אליהו הכיר את דנינו לפני 15 שנים, כאשר האחרון עמד בראש יחידה שסייעה לענף הביטוח במלחמה בגניבות רכב.

דנינו הוא לא הבכיר היחיד משורות המשטרה שעבר לתפקיד מפתח בסקטור העסקי. בקבוצת דלק מועסקים המפכ"לים לשעבר משה קראדי ודודי כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה