אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
yes תרכוש ממירים ב-56 מיליון שקל מיורוקום של אלוביץ ללא מכרז צילום: יובל חן

yes תרכוש ממירים ב-56 מיליון שקל מיורוקום של אלוביץ ללא מכרז

חברת הלוויין מבקשת לאשר את עסקת בעלי העניין עם החברה שבבעלות שאול אלוביץ על אף שלא בחנה הצעות מספקים אחרים. yes מסבירה כי בכל מקרה היא מתכוונת להחליף ספק ממירים ב-2017

10.09.2015, 17:13 | אופיר דור

חברת yes מתכוונת לרכוש ממירים ב-56 מיליון שקל (14.38 מיליון דולר) מיורוקום תקשורת שבבעלות שאול אלוביץ עד סוף שנת 2017. מדובר בעסקת בעלי עניין כיוון שאלוביץ הוא גם בעל השליטה בקבוצת בזק וב-yes ספציפית באמצעות החברות בי-קומיוניקשיינס ואינטרנט זהב, ולכן היא טעונה את אישור אסיפת בעלי המניות של בזק שתתכנס בחודש הבא.

חברת yes מבקשת באופן חריג ובניגוד לנוהל לאשר את ההתקשרות עם יורוקום על אף שלא ביצעה הליך התמחרות לבחינת הצעות לממירים מספקים שונים כפי שנדרש. המחיר שתשלם yes על הממיר יהיה זהה לזה שאושר בעסקה קודמת עם יורוקום ב-2013.

יס קוואטרו יס קוואטרו יס קוואטרו

על פי yes, החברה כבר סיכמה על רכישת ממיר חדש שאותו היא מתכננת להשיק בתחילת 2017 מספק שאינו יורוקום ואינו בעל עניין בחברה. לטענת החברה אין טעם לצאת לתהליך בחינת הצעות חדשות כעת מכיוון שהליך הפיתוח והאיפיון של ממיר מספק אחר יימשך כשלעצמו שנה-שנה וחצי. על כן מבקשת yes שתאושר לה חריגה מחובת ניהול התמחרות בין ספקים.

במסגרת העסקה תרכוש yes ממירים מסוג yesMaxTotal3 (או yesQuattro בשמם המסחרי המתוכנן). ממירים אלו יושקו באופן מסחרי על ידי yes בחודשים הקרובים. הממירים מיוצרים על ידי חברת ADB שהמטה שלה ממוקם בשוויץ ומעבדות המחקר והפיתוח בפולין ובאיטליה. מוצרי ADB מיובאים לישראל על ידי יורוקום.

הממיר החדש יכלול נפח דיסק קשיח של 1 טרה, הגדול ביותר שקיים בשוק הישראלי, וממשק חדש עם אפשרות ניווט מהירה בין ערוצים. האפשרות החדשה בממיר היא היכולת להקליט אוטומטית את כל התכנים המשודרים בשני ערוצים, כך שניתן לצפות אחורה בתכנים ששודרו בהם לאורך השבוע החולף. כמו כן, בממיר ניתן להקליט עד שש תוכניות בו זמנית תוך צפייה במקביל בתוכנית שביעית. חברת yes מתכוונת לגבות 10 שקלים לחודש על השכרת הממיר מלקוחות חדשים וקיימים.

בשנים 2014 ו-2013 שילמה yes ליורוקום סכום כולל של 182 מיליון שקל עבור רכישת ממירים מתוצרת ADB.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-1- - חיכינו לך ...)))תגובתך מזכירה לנו שמיכאל גולן ממשיך לזהם מסכים כאן...חחחח
נטפליקס זוהי אינטרנט TV המבוססת על תשתיות אינטרנט בלבד !!! להבדיל מיס/הוט המבוססים על תשתיות כבלים עצמאיות ללא כל תלות וצורך שתשתית אינטנרט !! נטפליקס לא בחינם בכלללל - ללא תרגום לעברית גם ....והחברה לא רואה את השוק הישראלי כמקום טוב להשקעה מאחר והם מבינים שיש כאן צרכני טלויזיה המוכנים לשלם עבור טלויזיה רב ערוצית ותכני מקור ישראלייים שחברות הכבלים מחויבות להשקיע על פי רשיונן. נטפליקס לא תישבור את יס/הוט מאחר ונטפליקס כי....נטפליקס איננה משקיעה ביצירות מקור ישראליות וכל התכנים של נטפליקס מבוססים על תשלומים חד פעמיים בVOD ותשלום מנויי חודשי גם... בקיצוררררר כמו בסלולר - כגודל הצפיה כך האכזבה . גולן טלקום נמחק אט אט והולך להעלם מכאן למה ? הציבור בישראל יוןדע שהבזול בתחום התקשורת הקווי/האינטרנט/הסלולר עולה לבסוףףף ביוקר -תרתי משמע.
חלפוני בני , נתניה  |  13.09.15
3.
תשבוחות לח"ב יאס על הממיר החדש quattro
אני לקוחה ותיקה של ח"ב יאס. שמרוצה הייתי מהשרות והתוכן ויודעת להעריך מהו שרות. אני נמצאת בקבוצה של הנסוי עם הממיר החדש quattro i. שנותן איכות צפיה עם אפשרות רחבה יותר להקלטות תוכניות במקביל. ושטח איכסון יותר רחב. צריך להגיד שח"ב יאס משתדלת לתת ללקוח חווית צפיה ברמה גבוהה. גם עם תכנס לארץ נטפליקס היא תהיה כתוספת של ערוץ נוסף לסרטים וסדרות.ורק תגביר את התחרות שתמיד טוב ללקוחות. בברכה שנה טובה רחל
רחל קרן , קרית מוצקין  |  11.09.15
לכל התגובות