אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים ייחקר במסגרת פרשת השחיתות בפיפ"א צילום: בלומברג

בנק הפועלים ייחקר במסגרת פרשת השחיתות בפיפ"א

הבנק דיווח כי הרשויות בארה"ב חוקרות מעורבות של בנקים שונים בפרשה, בהם גם שלו. הפועלים בתגובה: "הבנק פעל ופועל על פי החוק"

10.09.2015, 20:03 | תומר ורון

הרשויות האמריקאיות הודיעו כי יחלו לחקור את התנהלותם של מספר בנקים בעולם בפרשת השחיתות בפיפ"א שהתפוצצה בחודש מאי האחרון, ביניהם גם בנק הפועלים.

קראו עוד בכלכליסט

הרשויות בארה"ב יחקרו כיצד המערכות של הבנקים לא התריעו והרימו דגלים אדומים על זרימות כספים אסורות. "במסגרת שיתוף הפעולה של הבנק, עם החקירה בענין זה, נודע לבנק, כי הרשויות האמריקאיות חוקרות את מעורבותם של בנקים שונים, ובהם קבוצת בנק הפועלים", דיווח הערב (ה') הפועלים.

בתוך 161 דפי כתב האישום נגד בכירי פיפ"א ובכירים מחברות שיווק ברחבי צפון ודרום אמריקה שפרסם בחודש מאי משרד המשפטים האמריקאי נטען כי בכירים בפיפ"א היו מוערבים בפרשת שחיתות רחבת היקף שכללה תשלומי שוחד בהיקף של 150 מיליון דולר. בכתב האישום נזכרו שורה ארוכה של בנקים ששימשו כצינור להעברות כספים אסורות, בניהם נמצא גם בנק הפועלים הישראלי.

Datisa - חברה משותפת לחברות שיווק הספורט טראפיק, פול פליי ו-Torneos אשר מואשמות בשחיתות על ידי ה-FBI - היתה בעל חשבון בבנק הפועלים. דרך הבנק חברת Datisa העבירה כספי שוחד לכאורה לגורמים בארגוני הכדורגל השנים. החשבון נפתח על ידי הנאשמים הוגו ומרינאו ג'ינקיס - ששילמו את הכספים האסורים דרך החברה שלהם ואמצעות בנק הפועלים.

בנק הפועלים, צילום: בלומברג בנק הפועלים | צילום: בלומברג בנק הפועלים, צילום: בלומברג

לפי כתב האישום בחודש ינואר, פברואר ויולי של 2014, האחים ג'ינקיס שילמו 50 אלף דולר, 250 אלף דולר ו-400 אלף דולר דרך בנק הפועלים. הכסף הועבר מבנק הפועלים לשלושה חשבונות בשליטת רפאל אסקוויל, נשיא התאחדות הכדורגל של ונצואלה ואחד מהנאשמים של ה-FBI. עוד נטען בכתב האישום כי חוזה מרגוליס, שגם כן מואשם ביצירת קשר לתשלום שוחד וקשור לטראפיק, העביר 2 מיליון דולר לחשבון בבנק הפועלים. 

דוברת בנק הפועלים מסרה כי "בכתב האישום שהוגש כנגד אנשים מפיפ"א לא הועלו כל טענות נגד בנק הפועלים. הבנק פעל ופועל על פי החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות