אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדפדפים הלאה: 5 הערות על שוק הדפדפנים

מאקרו טכנולוגי

מדפדפים הלאה: 5 הערות על שוק הדפדפנים

הכרום של גוגל הוא כבר לא מה שהיה פעם, מיקרוסופט מתפללת שהדפדפן החדש אדג' יחזיר אותה למה שהיה פעם ואם מוזילה תמשיך בקצב הנוכחי, יום אחד תיזכרו שפעם היה דפדפן שנקרא פיירפוקס

13.09.2015, 11:09 | דור צח

כרום סוף סוף מאיץ. דפדפן גוגל שולט ללא עוררין בשוק ולפי חלק מההערכות העדכניות מחזיק כבר ביותר מ־50% ממנו. למרות ההישג הזה, בגוגל לא נחים יותר מדי: בימים האחרונים היא השיקה גרסה חדשה לדפדפן שנועדה לפתור את הבעיה המרכזית בו - ניהול זיכרון רע, שגורם לעומס כבד על המחשב בשימוש ממושך. נו, הגיע הזמן באמת.

לגוגל יש סיבה להזיע. למה היא בעצם מתאמצת כל כך, אם גם ככה כרום שולט בשוק? גם בגלל הדפדפן החדש של מיקרוסופט, אדג', שמגיע עם ווינדוס 10 וינסה לנגוס במעמדה. אבל בלי קשר לכך, דפדפן איטי הוא דפדפן שמבוצעות בו פחות פעולות ומאפשר לגוגל, שחיה ממידע אישי, ללמוד פחות על המשתמש. גם בתסריט דמיוני שבו כרום ישלוט ב-100% משוק הדפדפנים, גוגל צריכה שהוא יפעל ממש, ממש מהר.

מהר יותר, כרום. מהר יותר! , צילום: בלומברג מהר יותר, כרום. מהר יותר! | צילום: בלומברג מהר יותר, כרום. מהר יותר! , צילום: בלומברג

מיקרוסופט לא מפחדת. משתמשי ווינדוס 10 שחיפשו את כרום ופיירפוקס דרך הדפדפן אדג' הופתעו לקבל הודעה ממיקרוסופט, שמציגה את יתרונותיו של אדג'. זה מהלך מאוד לא שגרתי ומפתיע לאור ההיסטוריה של מיקרוסופט: בשנות התשעים היא הרי הסתבכה בתביעת הגבלים עסקיים ענקית בגלל הקידום האגרסיבי של אקספלורר בווינדוס. נראה שביחד עם אובדן השליטה בשוק הדפדפנים, היא איבדה גם את הפחד.

אדיוס, אקספלורר. מיקרוסופט אמנם שילבה בווינדוס 10 גרסה של אקספלורר לצורכי תאימות אחורית, אבל נראה שהמשתמשים זונחים אותו כך או כך. לפי האתר Sitepoint, אקספלורר איבד כ-20% מנתח השוק שלו בשנה האחרונה. בניגוד לווינדוס XP, שממשיך לרדוף את מיקרוסופט עד היום למרות כל מאמציה לשכנע את המשתמשים לשדרג, אקספלורר כנראה יתפוגג לרווחת כולם. עכשיו מתקרבת שעת המבחן של אדג', שעדיין אינו מורגש בשוק.

אוי, פיירפוקס. והדפדפן של מוזילה? הוא מאבד נתח שוק בעקביות כבר לא מעט זמן, והופך בהדרגה לנחלתה של קהילת קוד פתוח מצומצמת ונאמנה, שגם דואגת לשפר אותו. אלא שבסוף השבוע האחרון התברר שהאקר חדר למערכת שבאמצעותה הקהילה הזאת מזהה ומתקנת באגים, וניצל אותה כדי לתקוף את משתמשי פיירפוקס. זה נראה כמו השלב שבו כלום כבר לא הולך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
הבעיה העיקרית בכרום-כלום לא עובד שם
להמון תוכנות יש היום ממשק וובי-שלא עובד בכרום, אם אתה סתם גולש קצם-כרום סבבה ומהיר, אם אתה מנסה לעבוד איתו או מעמיס אותו-הוא רץ לבכות בפינה. אני למשל לא סוגר טאבים, לפעמים 300 טאבים פתוחים באותו זמן. כרום קורס הרבה לפני מאה. אני יכול לשנות הרגלים-או להישאר עם פייר פוקס שעובד רגיל גם עם 700 טאבים פתוחים (פעם עבד מצויין גם עם מעל 2000 טאבים, היום הוא נחלש).
אבי  |  16.09.15
לכל התגובות