אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקי וול סטריט ישלמו 1.87 מיליארד דולר, ולא יואשמו בתיאום מידע על נגזרי סיכוני אשראי צילום: בלומברג

ענקי וול סטריט ישלמו 1.87 מיליארד דולר, ולא יואשמו בתיאום מידע על נגזרי סיכוני אשראי

12 בנקים גדולים, בהם גולדמן זאקס וסיטיגרופ, הגיעו להסכם שיאפשר להם להימנע ממשפט מול קרנות גידור, קרנות פנסיה ומשקיעים אחרים. הטענה: תיאמו מידע על נגזרי CDS - מכשיר פיננסי לגידור סיכוני אשראי

12.09.2015, 17:10 | שירות כלכליסט

כמה מהמוסדות הפיננסיים הגדולים של וול סטריט - כולל גולדמן זאקס, ג'יי פי מורגן צ'ייס, סיטיגרופ ו-HSBC - הגיעו להסכם שלפיו ישלמו סכום כולל של 1.87 מיליארד דולר בעקבות האשמות נגדם כי קשרו קשר להקטין את התחרות בשוק החלפי חדלות הפירעון. מדובר בשוק העוסק במכשירי ביטוח שבהם לרוכש האג"ח ניתנת הגנה מצד גוף שלישי במקרה של פשיטת רגל של מנפיק האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

הבנקים הגיעו להסכם בעקרון עם קבוצת משקיעים הכוללת את ארגון הפנסיה של עובדי מחוז לוס אנג'לס (Los Angeles County Employees Retirement Association). כך אמר עורך הדין מטעמו של הארגון, דניאל ברוקטף לשופט בבית המשפט הפדראלי במנהטן אתמול. הצדדים זקוקים ל-7-10 ימים כדי לסגור פרטים אחרונים, אמר ברוקט.

גולדמן זאקס וג גולדמן זאקס וג'יי.פי מורגן צ'ייס | צילום: בלומברג גולדמן זאקס וג

ההסכם יאפשר לבנקים להימנע ממשפט ומשנים ארוכות של ליטיגציה מול קרנות גידור, קרנות פנסיה, קרנות אוניברסיטאיות, בנקים קטנים ומשקיעים אחרים, המיוצגים בתביעה נגדם.

התובעים האשימו 12 בנקים גלובליים וכן את מרקיט - חברה למידע פיננסי שבה יש לבנקים אחזקות - בקשירת קשר לשלוט במידע לגבי שוק החלפי האשראי הרווחי. זאת בניגוד לחוקי ההגבלים העסקיים של ארה"ב.

על פי התובעים הבנקים "הרוויחו מיליארדי דולרים ברווחים סופר תחרותיים בכך שניצלו לרעה את היעדר השקיפות בשוק ה-CDS". הבנקים ישלמו סכומים שונים בהתבסס על חלקים במסחר בהחלפי האשראי. גולדמן זאקס, ג'יי פי מורגן, סיטיגרופ ו-HSBC סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות