אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט ננעל בירידות לקראת החלטת הריבית ביום חמישי

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות לקראת החלטת הריבית ביום חמישי

דאו ג'ונס, ו-S&P 500 ירדו ב-0.4%, נאסד"ק נחלש ב-0.3%; המשקיעים ממתינים להחלטת הפד בנוגע לריבית בהמשך השבוע; הנפט נחלש ב-1.4% ומחירו נקבע על 44 דולר לחבית; מיילן הגישה הצעה רשמית לרכישת פריגו ב-30 מיליארד דולר

14.09.2015, 23:01 | מיקי גרינפלד

המסחר בבורסות ניו יורק ננעל היום (ב') בירידות, כשברקע הציפייה להכרעת הריבית של הפד. הוועידה החופשית של הפד תתכנס לדיון ביום רביעי הקרוב ותפרסם את ההודעה המוניטרית ביום חמישי. דאו ג'ונס, ו-S&P 500 ירדו ב-0.4%, נאסד"ק נחלש ב-0.3%.

היום לא התפרסמו נתוני מאקרו חשובים או דוחות כספיים של חברות מרכזיות. הזהב התחזק ב-0.4% ומחיר אונקיה נקבע על 1,107.7 דולר. הנפט נחלש ב-1.4% ומחירו נקבע על 44 דולר לחבית, רמתו הנמוכה זה שבועיים.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

לקראת הודעת הריבית של הפד הצפויה בתום פגישת קובעי המדיניות ב-17 בספטמבר, גוברות ההערכות כי בכירי הבנק יותירו את הריבית על כנה. זאת על רקע ההאטה בצמיחה של הכלכלה הגלובלית והירידות בשווקים הפיננסיים בארה"ב. קובעי המדיניות בבנק הפדרלי המרכזי צפויים השבוע לאחת ההחלטות הקשות שקיבל הבנק זה שנים. לפי סקרים בקרב משקיעים שערכה סוכנות בלומברג, ישנו סיכוי של 70% כי לא תתקבל החלטה להעלות את הריבית השבוע.

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

חתן פרס נובל לכלכלה, פרופ' רוברט שילר (Robert Shiller) מאוניברסטית יל, אמר לפיננשל טיימס כי הרמות הגבוהות של שוק המניות עשויות לעורר דאגה. "המצב הנוכחי נראה לי שוב כמו הבועה של שנת 2000, כשאנו רואים את המדדים משלשים את עצמם תוך 6 שנים. כשאנו רואים את התיקון האחרון לאחור, ואת העלייה ברמת התנודתיות, נשאלת השאלה מתי השוק ישנה כיוון", אמר שילר.

מניות במרכז

המגזין השבועי של ברונ'ס (Baron's) פרסם בסוף השבוע סקירה אופטימית על מניית אפל ומנגד, סקירה פסימית על עליבאבא. על פי האנליסטים של ברונ'ס, מניות אפל עשויות לזנק ב-50% במהלך השנה הקרובה, הודות לתוכנית השכרת האייפונים החדשה של החברה, "שתחפה על ההאטה בקצב הגידול של המכירות". באירוע ההשקה של דגם האייפונים החדש בשבוע שעבר הודיעה אפל על תוכנית שדרוג לאייפון S6 לפיה ניתן יהיה לקבל את הדגם החדש תמורת 32 דולר לחודש למשך שנתיים כולל אחריות (סך הכול כמעט 778 דולר). זאת במקום רכישת האייפון תמורת 650 דולר (עלות האחריות עומדת על 99 דולר) דרך מפעילות הסלולר (שיטת ההשכרה מאפשרת ללקוח לשדרג לדגם הבא בחוזה השכרה מעודכן).

במקרה של עליבאבא (סימול BABA), בברונ'ס טענו כי מניות החברה עשויות לרדת ב-50% מרמתן הנוכחי. בברונ'ס ביססו את טענתם בהסתמך על יחס מחיר המניה לרווח, השוואה לחברות טכנולוגיה ואינטרנט אחרות ממגזר הפעילות, נתח השוק שלה וההוצאה הכספית של הצרכנים בשירותי החברה. עליבאבא הגיבה לכתבה באתר החברה שבו דחתה את עמדת המגזין תוך העברת ביקורת נקודתית על הטענות שביססו אותה.

גוגל נוקטת בצעד נוסף לקידום פרויקט המכונית שלה (מכונית בנהיגה עצמית), במינוי מנכ"ל חדש לפרויקט - ג'ון קראפיק (John Krafcik), בעברו אחד המנהלים הבכירים בתעשיית הרכב. דוברת מטעם החברה אמרה לוול סטריט ג'ורנל כי אין בכוונתה של גוגל לייצר את המכוניות שלה בעצמה אלא לקיים שיתוף פעולה עם חברות רכב שייצרו את המכוניות בטכנולוגיה שלה.

נוקיה (סימול: NOK) הודיעה הבוקר כי ועדת ההשקעות הזרות בארה"ב אישרה את רכישת אלקטל לוסנט על ידי החברה. בצירוף לאישור משרד המשפטים שהתקבל קודם לכן, עברה נוקיה את המשוכה הרגולטורית והיא רשאית להשלים את העסקה.

חברת התוכנה סולרה (Solera - SLH) הביעה הסכמה להצעת הרכישה של החברה הפרטית Vista Equity תמורת 6.5 מיליארד דולר.

מיילן הגישה באופן רשמי את הצעתה לרכישת פריגו, כפי שנכתב במכתבו של רוברט קורי, יו"ר מיילן, ביום רביעי האחרון. עבור כל מניית פריגו מציעה מיילן כ-2.3 מניות של מיילן ו-75 דולר במזומן, ובסך הכל סכום של כ-30 מיליארד דולר. ההצעה מתחילה היום ותסתיים ב-13 בנובמבר כאשר מיילן מקווה להשיג תמיכה של מעל ל-50% מבעלי המניות של פריגו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות