אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסעדת נומה תיסגר בסוף השנה הבאה

מסעדת נומה תיסגר בסוף השנה הבאה

המסעדה בקופנהגן הנחשבת לאחת הטובות בעולם - אם לא הטובה ביותר - תיסגר בסוף 2016 ותיפתח מחדש שנה לאחר מכן כחווה אורבנית. רנה רדזפי, השף שמאחורי המקום, מעוניין לגדל בעצמו את כל מה שיגיש

15.09.2015, 16:51 | שירות כלכליסט

רנה רדזפי, השף בעל התהילה הבין-לאומית, טלטל את עולם המסעדות כאשר הודיע כי נומה, המסעדה עתירת הפרסים שלו בקופנהגן, תיסגר בסוף 2016 - ותגיש את מנתה האחרונה בערב ראש השנה האזרחית החדשה. המסעדה תיפתח שוב כחווה אורבאנית במהלך 2017.

נומה, הנחשבת על-ידי חובבי המזון היוקרתי כאחת המסעדות הטובות - אם לא הטובה ביותר - ידועה בעיקר בשל העובדה שהיא נחשבת לחוד החנית בתנועת "מהשדה לצלחת" המכינה מנות בעזרת מרכיבים שנאספו מהטבע.

קראו עוד בכלכליסט

רדצפי אמר כי המעבר לחווה עירונית בא לקדם את הגישה בהכנת מזון המקדמת שימוש במה שניתן לגדל במקום. מסעדת נומה החדשה תמוקם בשכונת כריסטינה בקופנהגן ותהיה לא פחות שאפתנית מהמסעדה הנוכחית. המקום העתידי נמצא באזור אורבאני ירוד ורדצפי מתכוון לעקור את האספלט במקום ולפזר אדמה שבה יגדל מרכיבים למנות שלו. על גג המבנה הוא מתכוון להקים חממה.

מסעדת נומה. מקדמים גישה של הכנת מזון שניתן לגדל במקום, צילום: ויקיפדיה, CC by Paz.ca מסעדת נומה. מקדמים גישה של הכנת מזון שניתן לגדל במקום | צילום: ויקיפדיה, CC by Paz.ca מסעדת נומה. מקדמים גישה של הכנת מזון שניתן לגדל במקום, צילום: ויקיפדיה, CC by Paz.ca

התפריט של המסעדה החדשה ישים דגש רב אפילו יותר על מרכיבים טריים מהשדה, לפי עונות השנה. רדצפי מסביר ש"חודשי הקיץ יהפכו את נומה למסעדה צמחונית לחלוטין", בסתיו "נגיש בשר ציד ובחורף פירות ים". רדזפי גם מחזיר את הסו-שף הקודם שלו טרבר מורן כדי לסייע בניהול המסעדה החדשה.

אלו המבקשים לסעוד בנומה בגלגלה הנוכחי ייאלצו לעשות זאת לפני ינואר 2016 או אחרי מאי באותה שנה משום שאז צוות המסעדה יתארח באוסטרליה לכמה חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות