אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Panoply.io גייסה 1.3 מיליון דולר צילום: עמית שעל

Panoply.io גייסה 1.3 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלי, שמפתח טכנולוגיות אחסון, ניתוח ושיתוף מידע ארגוני, זכה להשקעה מקרן בלאמברג, 500Startups ו-Founders Guild. לדברי המייסדים, הטכנולוגיה מאפשרת עיבוד מהיר בהרבה מפתרונות קיימים

16.09.2015, 15:31 | מאיר אורבך

Panoply.io, חברת סטארט-אפ חדשה, גייסה 1.3 מיליון דולר בסבב סיד. בין המשקיעים נמנים קרן ההון סיכון בלאמברג, קבוצות ההשקעה 500Startups ו-Founders Guild. החברה הוקמה השנה בידי יניב לפן ורועי אבינועם, שהתמחו בניהול הנתונים וכלי הניתוח של מייטופיה שנמכרה ל-888 וב-Win. היא יושבת במתחם SOSA ומעסיקה שבעה עובדים.

פנופלי פיתחה מערך אחסנת נתונים אוטומטי (Data Warehouse) לארגונים, שמפשט את תהליכי הניתוח של המידע המאוחסן, מה שמנגיש אותו עבור חברות בכל הגדלים גם בלי צורך בהתמחות בניהול נתונים; בעוד ששירותים קיימים של אחסון נתונים בענן מתמקדים בהנגשת התשתיות, התוכנה של Panoply.io הופכת את התהליך הידני לאוטומטי.

מימין: יניב לפן, רועי אבינועם, צילום: עמית שעל מימין: יניב לפן, רועי אבינועם | צילום: עמית שעל מימין: יניב לפן, רועי אבינועם, צילום: עמית שעל

השירות פועל כיום במתכונת בטא במערכות המידע של עשר חברות. סבב הגיוס יאפשר לחברה להכפיל את מצבת העובדים שלה ולהשיק גרסת בטא פתוחה כבר ברבעון הראשון של 2016.

"הקמנו את Panoply.io על סמך צורך מהותי שהרגשנו וקיים בקרב חברות רבות, אשר ניהול נתונים הוא חלק עיקרי מהתנהלות החברה", אמר לפן ל"כלכליסט". "בעוד שמקורות הנתונים לארגון הופכים מבוזרים והלקוחות בפנים-הארגון נעשים מתוחכמים יותר בניהול דאטה, מומחי מידע כמו DBA, אנשי IT ואנליסטים הופכים לצוואר הבקבוק ביכולת הארגון להשתמש בנתונים, במקום לאלה המנגישים אותם".

לדבריו, הנגישות של המידע מביאה לדמוקרטיזציה שלו, שכן כל לקוח וגורם בארגון יכול לקבל מידע מוכן לניתוח או מעובד לפי צרכיו. "ניתן למדל אשכולות נתונים בענן ללא צורך בידע בתכנות בפחות מחמש דקות, ולעבור מנתונים גולמיים לשאילתות מורכבות בפחות מרבע שעה ולא בתוך חודשים, שבועות או ימים", אמר לפן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות