אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיווח שוטף

הבנקים משכו למטה, אבל הבורסה בתל אביב סגרה ביציבות

ת"א 25 סגר ללא שינוי ניכר, ות"א 100 ירד ב-0.1%. פועלים ירד ב-2.2%, לאומי איבד 2.3%, דיסקונט החסיר 2.7% ומזרחי טפחות ירד ב-2.1%; לאומי שוקי הון: "העלאת ריבית בארה"ב תחזק את הדולר ותעלה את תשואות האג"ח הממשלתיות והקונצרניות"

17.09.2015, 17:29 | שי סלינס

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

----------------

17:25 - תל אביב סגרה את המסחר ביציבות

הבורסה בתל אביב סגרה את יום המסחר האחרון של השבוע ביציבות. ת"א 25 סגר ללא שינוי ניכר, ות"א 100 ירד ב-0.1%. מחזור המסחר היה דל יחסית ועמד על 1.1 מיליארד שקל. הבנקים משכו את השוק למטה - פועלים ירד ב-2.2%, לאומי איבד 2.3%, דיסקונט החסיר 2.7% ומזרחי טפחות ירד ב-2.1%.

16:10 - כן פייט מזנקת ב-35%

 

ה-FDA העניק לתרופת CF102 של כן פייט מעמד של מסלול מהיר כטיפול קו שני בסרטן כבד מסוג Hepatocellular Carcinoma הנחשב לנפוץ ביותר מבין סרטני הכבד. אישור סטטוס מסלול מהיר ל-CF102 מצטרף למעמד תרופת יתום שניתן ל-CF102 על ידי ה-FDA. המשמעות היא כי הליך האישור של התרופה לשיווק יתקצר מהותית.

 

15:00 - מתגברות הירידות, הבנקים מושכים מטה

 

מבין 98 מהמניות במדד ת"א 100 כ-26 נסחרים בעליות וכל השאר בירידות. לאומי, פועלים ומזרחי יורדים ב-1.8%. מניית דיסקונט מאבדת 1.4%.

 

14:10 - עדכון מטה בקצב הצמיחה של המשק ברבעון השני

 

מאומדני החשבונות הלאומיים המעודכנים עולה כי ברבעון השני של השנה צמח המשק בשיעור שנתי אפסי של 0.1%, ולא ב-0.3% כפי שדיווחה הלמ"ס לפני חודש. שיעור צמיחה זה משקף צמיחה שלילית לנפש בשיעור שנתי של מינוס 1.7%. שיעור צמיחה זה נמוך במיוחד בהשוואה לצמיחה בשיעור שנתי של 1.8% שנרשמה ברבעון הקודם, ושל 6.1% ברבעון האחרון של שנת 2014. גם ברבעון המקביל בשנה שעברה צמח המשק בשיעור שנתי גדול בהרבה, של 3.4%.

 

12:50 - הראל: "לחשוף את תיק ההשקעות לאג"ח קונצרני בדולר"

 

הראל פיננסים: "על רקע ההערכה שלנו כי יש סבירות קצת יותר גבוהה להעלאת ריבית בארה"ב, אנו צופים כי אחת ההשלכות יהיו התחזקות של הדולר. לפיכך, הדבר תומך בהמשך החשיפה לאג"ח קונצרני בדולר, שם נפתחו המרווחים באופן משמעותי בתקופה האחרונה. למרות האפשרות להמשך תנודתיות באפיק זה, להערכתנו, התשואה הפנימית הגבוהה עשויה לפצות על זה".

 

 

 , איור: יונתן וקסמן איור: יונתן וקסמן  , איור: יונתן וקסמן

 

11:20 - לאומי שוקי הון: "אין צפי לתנודתיות חריפה גם אם תעלה הריבית"

 

דודי רזניק, מנהל דסק מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, מתייחס לאפשרות של העלאת ריבית הפד בארה"ב: "החלטה על העלאת ריבית היום, אם תתקבל, צפויה אולי להפתיע את השווקים, אך בוודאי לא תגרום לתנודתיות חריגה".

 

"בכל מקרה, העלאת ריבית עשויה בטווח הקצר לחזק את הדולר, להעלות תשואות אג"ח ממשלתיות וקונצרניות ואולי להביא לירידות בשוקי המניות. בטווח הבינוני–ארוך נראה כי כיוון השווקים ייקבע הרבה יותר על פי תוואי העלאת הריביות בארה"ב ובעולם, הצפוי להיות ארוך ואיטי, וכן על פי משתני המקרו בפועל. בכל מקרה, גם אם יעלה את הריבית היום, הפד צפוי לתבל את ההודעה במסרים מרגיעים, על מנת לא לגרום לתנודתיות יתר בשווקים שהפגינו לאחרונה עצבנות גבוהה ממילא".

10:50 - המדדים מתייצבים סביב רמת הפתיחה

 

אחרי העליות בפתיחת המסחר, המדדים התייצבו ברמת הפתיחה - ככל הנראה בהמתנה להחלטת הריבית בערב בארה"ב. גם איגרות החוב הממשלתיות נסחרות ללא שינוי מהותי.

9:50 - עליות בפתיחת המסחר

 

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עולים ב-0.2% ומדד הבנקים שומר על יציבות. מניית ננו דיימנשן עולה  ב-5% לאחר שקיבלה אישור להירשם למסחר כ-ADR ברשימת OTCQX.

 

גזית גלוב הודיעה היום כי חיים כצמן רכש 120 אלף מניות של החברה הבת, סיטיקון, במחיר ממוצע של כ-2.41 יורו למניה ובתמורה כוללת של כ-289 אלפי יורו. לאחר הרכישה מחזיק כצמן ב-613 אלף מניות רגילות של CTY.

 

9:40 - וורטון דחתה את ההנפקה

 

המיליארדר האמריקאי ג'ף סאטון קיבל אתמול בערב כתף קרה מהמוסדיים הישראליים. חברת וורטון פרופרטיז שבבעלותו תכננה לגייס עד 2 מיליארד שקל בגיוס אג"ח ראשוני בתל אביב, אולם זכתה על פי ההערכות לביקושים נמוכים של 500-300 מיליון שקל בלבד והחליטה לפי שעהשלא לפתוח מעטפות ולדחות את ההנפקה למועד אחר.

 

חיים כצמן, צילום: אוראל כהן חיים כצמן | צילום: אוראל כהן חיים כצמן, צילום: אוראל כהן

8:00 - ירידות אמש בוול סטריט לקראת החלטת הריבית

 

בורסות ניו יורק ננעלו אמש בעליות, זהו יום המסחר השני ברציפות. מחזורי המסחר היו נמוכים מהממוצע, ונראה כי המשקיעים נזהרו מלבצע מהלכים נמהרים לפני החלטתו הדרמטית של הפד בנוגע לריבית היום. S&P 500 טיפס ב-0.9% בהובלת מניות האנרגיה, דאו ג'ונס עלה ב-0.8%, ונאסד"ק הוסיף לערכו 0.6%.

 

אתמול סיימו המדדים בתל אביב את המסחר ללא שינוי כאשר המשקיעים נמצאים בעמדת המתנה להתפתחויות בעולם. איגרות החוב הממשלתיות איבדו גובה - בהתאם לעלייה במחירי התשואות. מחזור המסחר הסתכם ב-1.29 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות