אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חולה אבירות באגף ג': "אני דון קיחוטה", תיאטרון גשר צילום: דורון תבורי

חולה אבירות באגף ג': "אני דון קיחוטה", תיאטרון גשר

הצגה נפלאה ולה כמה רגעים בלתי נשכחים. נגעו ללבי במיוחד נטשה מנור שמגלמת את האחות בבית המשוגעים, וסנדרוביץ', שסנצ'ו פאנסה שלו נשבה בקסמו של הסיפור, והקהל נשבה בקסמו של סנצ'ו

17.09.2015, 08:55 | מאיה נחום שחל

פרודיית האבירים בת 400 השנים של מיגל דה סרוואנטס זוכה לעיבוד חדש מאת רועי חן ועולה בתיאטרון גשר בבימויו של יבגני אריה ובהשתתפות דורון תבורי (שחולק את התפקיד עם סשה דמידוב), אלכסנדר סנדרוביץ', יובל ינאי, נטשה מנור, אלון פרידמן, רות רסיוק, הנרי דוד, קארין סרויה ועוד רבים.

העלילה: שני אסירים חולקים תא בכלא - פושע מתבודד ואינטלקטואל שנידון למאסר עולם (תבורי) ואיש משפחה אנלפבית ופשוט הליכות (סנדרוביץ'). יחד הם קוראים את הרומן של סרוואנטס ויוצאים בדמיונם למסע פנטסטי, כמעט אבסורדי, בעולמם של דון קיחוטה ונושא כליו סנצ'ו פאנסה. הרומן ומסעם האישי מלמדים אותם שיעור חשוב על חופש האדם והמחשבה ועל חברות, אהבה וחלומות.

דבר המבקרת: לתיאטרון גשר יש שני נכסים חשובים: המנהל האמנותי יבגני אריה והדרמטורג רועי חן, מחבר המחזה. חן הוא כישרון בלתי נדלה שסיפק בשנים האחרונות כמה יצירות נפלאות ובהן "הדיבוק" ו"מסעות אודיסאוס", שצפייה בהן היא כמו אירוע קסום, מהתפאורה עד הפסקול. זה קרה גם ב"אני דון קיחוטה", עם סמיון פסטוך שהופקד על התפאורה המכשפת, אבי בנימין על המוזיקה הנפלאה וסטפניה גראורגקייטה על התלבושות.

על היצירה ניצח בחוכמה, במקוריות, בהומור ובדמיון ללא גבולות הבמאי אריה, שהוליך את להקת שחקניו לביצועים נפלאים. נגעו ללבי במיוחד נטשה מנור שמגלמת את האחות בבית המשוגעים, וסנדרוביץ', שסנצ'ו פאנסה שלו נשבה בקסמו של הסיפור, והקהל נשבה בקסמו של סנצ'ו.

ומעל כולם, בקסדה מאולתרת, ניצב האסיר־האביר תבורי, שחולם על אהובתו הדמיונית דולסינאה ורואה בתא הכלא את המקום שבו יש הכי הרבה חופש. קולו, אחיזת גופו והמבט המהפנט שלו מרתקים את הצופה וסוחפים אותו לחוויה תיאטרלית מטלטלת.

שורה תחתונה: הצגה נפלאה ולה כמה רגעים בלתי נשכחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות