אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: יום מסחר עצבני נסגר במגמה מעורבת

דיווח שוטף

וול סטריט: יום מסחר עצבני נסגר במגמה מעורבת

דאו ג'ונס ירד ב-0.4%, נאסד"ק עלה ב-0.1% ו-S&P 500 נחלש ב-0.3%; מניית כן פייט עלתה ב-95.2%

17.09.2015, 23:01 | שי סלינס וגיל קליאן

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - המסחר ננעל במגמה מעורבת

לאחר יום מסחר תנודתני ועצבני, ננעלה וול סטריט במגמה מעורבת כשברקע החלטת הפד להותיר את הריבית על כנה. דאו ג'ונס ירד ב-0.4%, נאסד"ק עלה ב-0.1% ו-S&P 500 ירד ב-0.3%. זאת לאחר שכשעה לאחר קבלת ההחלטה רשמו המדדים עליות של עד 1.3%. 

22:00 - העליות מתחזקות

העליות בוול סטריט מתחזקות: דאו ג'ונס עולה ב-0.9%, נאסד"ק - ב-1.3%, S&P 500 מתחזק ב-1%.

21:25 - המדדים מתייצבים על עליות

אחרי מסחר עצבני ומעבר לירידות קלות אחרי הודעת הריבית, המדדים מתייצבים כעת על עליות קלות. זאת, דקות ספורות לפני נאומה של יו"ר הפד, ג'נט ילן.

21:00 - הפד בוחר להותיר את הריבית ללא שינוי

המתח התפרק בוול סטריט - ההחלטה של הפד היא להותיר את הריבית ללא שינוי. 9 קולות הצביעו בעד הותרת הריבית ברמתה הנוכחית, לעומת קול 1 מתנגד. הפד גם הוריד את תחזית הריבית שלו - מ-0.6% עד סוף השנה לרמת יעד של 0.4% בלבד. המשמעות: בכירי הפד חושבים כי השוק האמריקאי אינו חסון מספיק כדי להתמודד עם הלאות ריבית משמעותיות יותר.

20:45 - הזהב חתם את המסחר ביציבות; טיסות אמריקן איירליינס מקורקעות

מחיר הזהב עלה היום ב-0.2%, והוא נקבע על 1,117 דולר לאונקיה.

טיסותיה של ענקית התעופה אמריקן איירליינסקורקעו ברחבי ארה"ב בשל תקלות טכניות. חברת התעופה ניסתה לתקשר עם הלקוחות שלה באמצעות טוויטר וצייצה כי "אנו עובדים כדי לפתור כמה בעיות טכניות, ואנו מתנצלים על אי הנוחות".

20:00 - שעה להחלטת הריבית ההיסטורית של הפד

שעה לפני הודעת הריבית ההיסטורית של הפד, והמשקיעים בוול סטריט דרוכים לקראת מה שיכול להיות העלאת הריבית הראשונה בארה"ב זה 9 שנים. המדדים עוברים לעליות קלות, וכעת דאו ג'ונס עולה ב-0.1%, S&P 500 מוסיף 0.2% ונאסד"ק מתחזק ב-0.4%.

הריבית בארה"ב משנת 2000 הריבית בארה"ב משנת 2000 הריבית בארה"ב משנת 2000

19:00 - שוקי אירופה חתמו את המסחר במגמה מעורבת

בורסות אירופה סיימו היום את המסחר במגמה מעורבת. פוטסי הבריטי ירד ב-0.7%, דאקס הגרמני חתם את המסחר ביציבות ואילו קאק הצרפתי עלה ב-0.2%.

17:45 - וול מארט תעסיק 60 אלף עובדים זמניים לחגים

ענקית הקמעונאות וול מארט נערכת לעונת חגי הקניות בארה"ב - החברה הודיעה כי תעסיק 60 אלף עובדים זמניים כדי להתמודד עם הלחץ של חג המולד, השנה החדשה וחג ההודיה. מדובר במספר מרשים, אך זהה לכמות העובדים שהרשת שכרה בשנה שעברה.

וול מארט, צילום: בלומברג וול מארט | צילום: בלומברג וול מארט, צילום: בלומברג

17:00 - מדד הייצור של פילדלפיה הפתיע לרעה

מדד הייצור של הפד בפילדלפיה הפתיע לרעה - ירידה של 6 נקודות לעומת צפי לעלייה של 6 נקודות.

16:30 - וול סטריט פתחה ביציבות

המדדים המובילים בוול סטריט פתחו את המסחר ביציבות. דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק יורדים ב-0.1%.

16:20 - חדשות טובות לכן פייט

ה-FDA העניק לתרופת CF102 של כן פייט מעמד של מסלול מהיר כטיפול קו שני בסרטן כבד מסוג Hepatocellular Carcinoma הנחשב לנפוץ ביותר מבין סרטני הכבד. אישור סטטוס מסלול מהיר ל-CF102 מצטרף למעמד תרופת יתום שניתן ל-CF102 על ידי ה-FDA. המשמעות היא כי הליך האישור של התרופה לשיווק יתקצר מהותית.

15:30 - נתוני המאקרו הפתיעו לטובה

אישורי הבנייה והתביעות הראשונות לדמי אבטלה הפתיעו לטובה. באוגוסט ניתנו 1.17 מיליון אישורי בנייה בארה"ב, לעומת צפי של 1.16 מיליון. התביעות הראשונות לדמי אבטלה עמדו על 264 אלף, לעומת צפי של 275 אלף. התחלות הבנייה ירדו החודש ב-3%, לעומת צפי לירידה של 5.1%.

13:30 - מבול של נתוני מאקרו עוד לפני הכרזת הריבית

שפע של נתוני מאקרו יתפרסמו היום לפני הודעת הריבית הדרמטית של ילן. עוד שעתיים יפורסם נתון אישורי הבנייה, והתחלות בניית הבתים. באותה שעה יתפרסמו התביעות הראשונות לדמי אבטלה. לאחר מכן יפורסם נתון הייצור של הפד בפילדלפיה.

בשעה 21:00 תפרסם הודעת הריבית של הפד, ובשעה 21:30 תכנס ילן מסיבת עיתונאים.

12:15 - מגדל: "לא נראה היום העלאת ריבית של הפד"

ליסה משיח, מנהלת השקעות חו"ל במגדל שוקי הון: "לדעתנו, אנו לא נראה היום את העלאת ריבית הראשונה מזה תשע שנים ע"י הפד, וזאת למרות נתוני מאקרו חיוביים בארה"ב. ישנן מספר סיבות לדחיית ההעלאה להמשך השנה".

"אם בניגוד לציפיות השוק הריבית אכן תעלה אנחנו נחזה בירידה במחירי המניות, עלייה בתשואת האג"ח (בעיקר בחלק הקצר של העקום) והתחזקות של הדולר מול סל המטבעות בעולם. אולם, יכול להיות שהשוק יראה במהלך סימן של אימון בכלכלה וכתוצאה מכך נראה ראלי במניות. אם הפד יפעל בהתאם לציפיות השוק ולא יעלה את הריבית אז שווקי המניות בעולם והאג"ח צפויים להגיב בעליות שערים והדולר צפוי להיחלש מול סל המטבעות בעולם. שווקי המניות והאג"ח בישראל צפויים להגיב להחלטה הריבית בהתאם לשווקים בעולם".

 , איור: יונתן וקסמן איור: יונתן וקסמן  , איור: יונתן וקסמן

11:30 - אירופה עברה לירידות קלות

אחרי העליות בפתיחת המסחר המדדים המובילים באירופה נסחרים בירידות שערים של עד 0.5%. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 יורדים ב-0.3%.

10:10 - עליות באירופה, סין צללה בחצי השעה האחרונה

עליות שערים בפתיחת המסחר בבורסות אירופה - המדדים בצרפת, גרמניה ובריטניה עולים בעד 0.5%. הנפט שומר על יציבות ברמה של 47.2 דולר לחבית. המניות בסין צללו בחצי השעה האחרונה של המסחר בשינוי המסחר החד ביותר שנראה מאז 1997. המדד המוביל בשנגחאי ירד ב-2.1% בסיום המסחר לאחר שרשם עלייה של 1.7% כ-30 דקות לפני הנעילה.

9:30 - סקר בלומברג - רוב דחוק מאמינים כי הריבית תישאר ללא שינוי

לפי 113 כלכלנים ואנליסטים שנסקרו בבלומברג, כ-51 סבורים כי הריבית תעלה היום לשיעור של 0.5%, שלושה מאמינים כי הריבית תעלה לשיעור של 0.38% ו-57 מאמינים כי הריבית תישאר ללא שינוי.

המדדים באסיה ממשיכים את רצף העליות: ניקיי ביפן עלה ב-1.4%, הבורסה בסין עולה ב-1% והאנג סנג בהונג קונג מוסיף 0.8% לערכו.

אתמולן פרסמה סוכנות דירוג האשראי S&P כי הורידה את דירוג האשראי של יפן על רקע החשש שהממשלה לא תצליח להחיות את הצמיחה הכלכלית ולהביא לסיום הדפלציה בתוך שנתיים עד שלוש השנים הבאות. "אנחנו מאמינים כי הסבירות להתאוששות כלכלית ביפן שתהיה חזקה מספיק כדי להשיב את התמיכה הכלכלית ביכולת של הממשלה להחזיר את החובות שלה ירדה מאז ההערכה הקודמת שלנו", נמסר בהצהרה שפרסמה סוכנות האשראי. החוב של המדינה עומד על 54 טריליון ין (450 מיליארד דולר).

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ליסה משיח בטוח צודקת!!
ליסה משיח כמרבית האנ(א)ליסיטים... לא אומרת כלום ... או שהשוק יעלה או שהשוק ירד. מציע למר אליהו להעלות לה את המשכורת , היא בטוח צודקת.... "אם בניגוד לציפיות השוק הריבית אכן תעלה אנחנו נחזה בירידה במחירי המניות, עלייה בתשואת האג"ח (בעיקר בחלק הקצר של העקום) והתחזקות של הדולר מול סל המטבעות בעולם. אולם, יכול להיות שהשוק יראה במהלך סימן של אימון בכלכלה וכתוצאה מכך נראה ראלי במניות. אם הפד יפעל בהתאם לציפיות השוק ולא יעלה את הריבית אז שווקי המניות בעולם והאג"ח צפויים להגיב בעליות שערים והדולר צפוי להיחלש מול סל המטבעות בעולם. שווקי המניות והאג"ח בישראל צפויים להגיב להחלטה הריבית בהתאם לשווקים בעולם".
יהונתן שולדנברנד , פריפריה  |  17.09.15
לכל התגובות