אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט Aura: הרנסנס של גוגל גלאס צילום: בלומברג

פרויקט Aura: הרנסנס של גוגל גלאס

הפרויקט יכלול מוצרים כמשקפיים החכמים של החברה ומיזמי מחשוב לביש נוספים שטרם נחשפו; למיזם גויסו עובדים יוצאי מעבדת Lab126 של אמזון, שפיתחו את מכשיר ה-Fire Phone בעל התצוגה התלת ממדית

17.09.2015, 11:52 | עומר כביר
גוגל גלאס עדיין חי: ענקית הטכנולוגיה מחדירה חיים חדשים בפרויקט המשקפיים החכמים שלה, מרחיבה את הצוות שעוסק בפיתוח וממתגת אותו תחת שם חדש - פרויקט אאורה (Project Aura).

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, הפרויקט החדש לא מתמקד רק בפיתוח הדור הבא של גוגל גלאס, אלא עוסק גם בפיתוח מוצרי מחשוב לביש אחרים. את היוזמה המחודשת מובילה אייבי רוס, שעמדה בעבר בראש פרויקט גלאס. היא כפופה ישירות לבכיר גוגל טוני פאדל, שעומד בראש חטיבת מוצרי הבית החכם של החברה.

גוגל גלאס, הדור הראשון גוגל גלאס, הדור הראשון גוגל גלאס, הדור הראשון

כדי להעשיר את הצוות שעובד על הפרויקט שכרה גוגל מהנדסים, מפתחי תוכנה ומנהלי פרויקט יוצאי מעבדת המו"פ של אמזון, Lab126. אמזון פיטרה לאחרונה עשרות מעובדי המעבדה, על רקע כישלון הסמארטפון שלה והחלטה לצמצם את פעילות פיתוח החומרה שלה.

אחד מעובדים אלו, דימיטרי סווטלוב, עבר מאמזון לגוגל באוגוסט האחרון וכתב בפרופיל הלינקדאין שלו שהוא עובד בגוגל על "גלאס ועוד" כחלק מצוות ש"בונה מוצרי מחשוב לביש מגניבים". סווטלוב לא הגיב לפניית הוול סטריט ג'ורנל בנושא.

פרויקט גלאס חי, בועט ומשתדרג

הביזנס אינסיידר מדווח של שפרויקט אורה עתיד להישאר כפרויקט עצמאי בגוגל, ולא להפוך לחברה בת נפרדת תחת תאגיד העל החדש אלפבית. במקביל, הוא גם לא ייכנס תחת קורת הגג של חטיבת הבית החכם Nest, שכן צפויה להפוך בקרוב להיפרד מגוגל ולהפוך לחברה בת, אף שראש החטיבה פאדל יחזיק בשלב זה במעין אחריות על בנוגע לפרויקט. גוגל סירבה להגיב לדיווחים בנושא.

פרויקט גלאס עבר מהמורות רבות מאז הושק לפני כשנתיים וחצי. החלטת גוגל בתחילת השנה להפסיק את שיווק הדגם הקיים הובילה להכרזות שלפיהן הפרויקט מת, ואולם ב"כלכליסט" הערכנו שהוא לכל היותר חזר לשולחן השרטוט. הערכה זו זכתה לחיזוק במרץ שעבר, כשיו"ר גוגל אריק שמידט הכריז שהפרויקט חי וקיים. ואכן, ביולי כבר החלה גוגל להפיץ בחשאי גרסה חדשה של גלאס, שמיועדת לשוק הארגוני. במקביל ממשיכה החברה לעבוד על דגם חדש לשוק הצרכני, שלא צפוי להגיע לשוק לפני השנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות