אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה הורתה רשות התעופה האזרחית לסגור את השטח האווירי מעל החתונה של בר רפאלי? צילום: ענת מוסברג Pplus

למה הורתה רשות התעופה האזרחית לסגור את השטח האווירי מעל החתונה של בר רפאלי?

בלון תצפית, שני מטוסים פרטיים ו-5 כלי טייס זעירים, ככל הנראה רחפני צילום, יחוגו מעל חתונתה של הדוגמנית. הרשות הורתה על סגירת השטח האווירי לכלי טיס נוספים. טייס זועם: "זה כמו לסגור את איילון בשביל סלב"

18.09.2015, 14:52 | איתי בלומנטל, ynet

למה החליטה רשות התעופה האזרחית לסגור את המרחב האווירי מעל החתונה של בר רפאלי? היום פרסמה הרשות הנחייה לטייסים ולחברות התעופה שבה הכריזה על השטח האווירי מעל יערות הכרמל שבו אמורה להיערך החתונה כשטח אסור לטיסות. חברת הצילום שתתעד את החתונה ביקשה לסגור את השטח שבו יחוגו בלון תצפית, שני מטוסים פרטיים וחמישה כלי טייס זעירים, ככל הנראה רחפני צילום. מדובר בשטח המתפרש על פני ארבעה קילומטרים ועד לגובה של 3,000 רגל. ההנחיה תקפה ל-24 בספטמבר מהשעה 17:00 עד 02:00.

יערות הכרמל. למה צריך בלון תצפית, 2 מטוסים פרטיים וחמישה מזל"טים?, צילום: עודד מרום יערות הכרמל. למה צריך בלון תצפית, 2 מטוסים פרטיים וחמישה מזל"טים? | צילום: עודד מרום יערות הכרמל. למה צריך בלון תצפית, 2 מטוסים פרטיים וחמישה מזל"טים?, צילום: עודד מרום

טייס שתכנן לבצע טיסות במקום אמר בזעם: "לסגור משאב אווירי ציבורי בגלל בקשה של סלב שרוצה פרטיות זה כמו לסגור את נתיבי איילון כי סלב לא ירצה שאחד הרכבים בכביש יצלם אותו בבית". הוא הוסיף כי "גם אם זה מטעמי בטיחות והפרדה, הרי שמי שנפגע מהעניין זה ציבור הטייסים והמשאב שנגזל הוא מהציבור. כך אן כך, זה מריח מאוד מאוד לא טוב, וזה בלשון המעטה".

במשרד התחבורה אמרו כי ההחלטה התקבלה מטעמי בטיחות בגלל שבמקום יטוסו כלי טייס רבים."מדובר בהנחיות בטיחותיות המתבצעות בעת פעילות של כלי טיס בלתי מאוישים", נמסר מהמשרד. "ההנחיות פורסמו בהתאם לכללי רשות התעופה האזרחית ועל פי הנהלים הקבועים בחוק".

משפחת רפאלי סירבה להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות