אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת איטליה: "ב-2015 השתפרנו, ב-2016 נאיץ קדימה" צילום: רויטרס

ראש ממשלת איטליה: "ב-2015 השתפרנו, ב-2016 נאיץ קדימה"

מתאו רנצי הציג טיוטת תקציב ובה תחזיות צמיחה לשנה הנוכחית ולשנה הבאה שגבוהות מהתחזיות שניתנו מאפריל. ב-OECD יותר זהירים

19.09.2015, 12:30 | בלומברג
ראש ממשלת איטליה מתאו רנצי הציג טיוטת תקציב, שכוללת תחזית צמיחה גבוהה יותר. "זה הרגע בו עלינו להתקדם עם אפילו יותר נחישות, מכיוון שההתאוששות החלה באיטליה הודות לאמצעים ולרפורמות שבהם נקטה הממשלה", אמר רנצי במסיבת עיתונאים שקיים אמש ברומא. "ב-2015 השתפרנו, ב-2016 נאיץ קדימה".

קראו עוד בכלכליסט

התקציב, שאושר בפגישת הקבינט, כולל העלאת תחזית הצמיחה לשנה הנוכחית ל-0.9% מתחזית מאפריל שדיברה על צמיחה של 0.7%. בנוסף, תחזית הצמיחה לשנה הבאה הועלתה ל-1.6% מ-1.4%. שר האוצר פייר קרלו פדואן הוסיף, כי קצב הצמיחה המהיר יותר נובע הודות ל"הקשר בינלאומי שהוא חיובי, אך לא יישאר כך תמיד".

רנצי, צילום: איי אף פי רנצי | צילום: איי אף פי רנצי, צילום: איי אף פי

הכוונה הייתה לגורמים כמו היחלשות היורו וירידת מחירי הנפט. עוד ציין כי יחס החוב-תוצר צפוי להצטמצם ב-2016, לראשונה מאז 2007, והגירעון התקציבי יעמוד על 2.6% השנה, מתחת לרף ה-3% שקבעו באיחוד האירופי.

ומה חושבים ב-OECD?

עם זאת, תחזית הצמיחה המשופרת של איטליה היא אופטימית יותר מהתחזית שפרסם ביום רביעי הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD), שהעריך כי הכלכלה האיטלקית תתרחב ב-0.7% השנה וב-1.3% ב-2016.

בתוך כך, נזף אתמול רנצי באיגודי העובדים שגרמו ביום שישי לסגירתו של הקולוסיאום למשך שעתיים וחצי והותירו כתוצאה מכך מאות תיירים בחוץ. "לא נרשה לאיגודים אנטי איטלקיים להפוך את התרבות לבת ערובה", הכריז רנצי בחשבון הטוויטר שלו. המחלוקת בין העובדים ומשרד התרבות נוגעת למחסור בעובדים ועיכובים בשכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות