אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הילדים של מלקולם גלייזר מקבלים 15 מיליון ליש"ט בשנה ממנצ'סטר יונייטד צילום: איי אף פי

הילדים של מלקולם גלייזר מקבלים 15 מיליון ליש"ט בשנה ממנצ'סטר יונייטד

ששת הילדים יקבלו 3.9 מיליון דולר בשנה כל אחד, בהיותם בעלי המניות העיקריים של מנצ'סטר יונייטד – חברת האחזקות שרשומה באיי קיימן, שלראשונה מאז שהונפקה תחלק דיבידנד

20.09.2015, 12:24 | שירות כלכליסט

ששת ילדיו של מלקולם גלייזר, הבעלים המנוח של מנצ'סטר יונייטד, יקבלו מעל 15 מיליון ליש"ט בשנה מהמועדון, לאחר שהוכרז כי יחלקו דיבידנד.

קראו עוד בכלכליסט

אברם גלייזר (מימין), אד וודוורד במרכז ובובי צ אברם גלייזר (מימין), אד וודוורד במרכז ובובי צ'רלטון יושב. התשלום הקבוע של 15 מיליון ליש"ט שהאחים ירוויחו מיונייטד בכל שנה אינו היחיד שהרוויחו בני המשפחה מאז ההנפקה של הקבוצה, אותה רכש האב ב-2005 באמצעות חוב שהקבוצה עצמה נאלצה לשלם. | צילום: רויטרס אברם גלייזר (מימין), אד וודוורד במרכז ובובי צ

ילדיו של מלקולם גלייזר, חמשת הבנים: אברם, ג'ואל, קווין, בריאן ואדוארד והבת דרסי גלייזר קסוויץ, יקבלו 3.9 מיליון דולר בשנה (2.5 מיליון ליש"ט) כל אחד, בהיותם בעלי המניות העיקריים של מנצ'סטר יונייטד – חברת האחזקות שרשומה באיי קיימן והונפקה בבורסת ניו יורק.

בדו"ח עבור 2014-15, שפרטיו הפיננסיים נחשפו בסוף השבוע, הודיעה החברה כי תשלם דיבידנד של 0.045 דולר בכל רבעון, על כל מניה שבבעלות בעלי המניות. ששת האחים מחזיקים ביחד ב-131 מיליון מניות, המייצגים 80% מכלל המניות שהונפקו, כך לפי דובר של הקבוצה. פירוש הדבר, שכל שלושה חודשים, הם יקבלו סכום כולל של 5.9 מיליון דולר.

בחישוב שנתי, התשלום של הדיבידנד הזה ארבע פעמים בשנה, מסתכם ב-23.6 מיליון דולר שיועברו לאחים לבית משפחת גלייזר. כל אחד יקבל 3.9 מיליון דולר. החברה מסרה כי ההחלטה לחלק דיבידנד, לראשונה מאז הונפקה הקבוצה בבורסת ניו יורק ב-2012, התקבלה על ידי הדירקטוריון, שבו מכהנים כל ששת האחים.

בשיחת ועידה שנערכה עם המשקיעים, המנהל הפיננסי של יונייטד, הנן טסאיו, אמר כי ההחלטה לחלק דיבידנדים נבעה מהביצועים הפיננסיים החזקים של הקבוצה בעונת 2014-15, והתבססה על תחזיות להכנסות שיא ב-2006.

התשלום הקבוע של 15 מיליון ליש"ט שהאחים ירוויחו מיונייטד בכל שנה אינו היחיד שהרוויחו בני המשפחה מאז ההנפקה של הקבוצה, אותה רכש האב ב-2005 באמצעות חוב שהקבוצה עצמה נאלצה לשלם. המשפחה הרוויחה 75 מיליון ליש"ט לאחר שמכרה חלק מהמניות בעת ההנפקה, ובקיץ שעבר מכרה 12 מיליון מניות נוספות במחיר של 17 דולר למניה, כך שהרוויחו 200 מיליון דולר נוספים.

בדצמבר, הכריז אדוארד גלייזר על מכירה של 3 מיליון מהמניות שלו, עבור מחיר שהיה אמור להכניס לו 45 מיליון דולר. בתשובה לשאלה מצידו של נציג בנק ההשקעות נומורה, טסאיו ענה כי הכוונה היא לשלם דיבידנד בכל שנה.

הנתונים שפורסמו הצביעו על כך שההכנסה נפלה ב-38 מיליון ליש"ט בעונת 2014-15 על רקע חוסר היכולת של הקבוצה להעפיל לליגת האלופות בעונה קודם לכן, הראשונה מאז פרישתו של סר אלכס פרגסון. על אף הירידה, ההכנסה עמדה על 395 מיליו ליש"ט, ומהווה שיא בפרמיירליג.

סגן יו"ר יונייטד, אד וורוורד אמר בתגובה כי המצב הפיננסי של הקבוצה "יציב", על אף שלא השתתפו בליגת האלופות. לדבריו, זה מצביע על היכולת לעמוד "במכשולים בטווח הקצר". הקבוצה הפסידה כ-4 מיליון ליש"ט בעונה שעברה. הקבוצה רשמה רווח של 23.6 מיליון ליש"ט בשוק העברות השחקנים שסייע לה להשיג רווח תפעולי של 31.2 מיליון ליש"ט (ירידה מ-67.9 מיליון ליש"ט בעונה שלפני). אבל עם עלות מימון גבוהה (35 מיליון ליש"ט), השדים האדומים הציגו ירידה משמעותית ברווחים מ-40.5 מיליון ליש"ט להפסד של כ-4 מיליון ליש"ט.  

יונייטד הספיקה מאז לחתום על חוזה ציוד עם אדידס בשווי 750 מיליון ליש"ט לעשר שנים. כמו כן, השנה הם כן משתתפים בליגת האלופות כך שההערכה היא שההכנסה תהיה גבוהה מ-500 מיליון ליש"ט בעונת 2015-16.

החוב שהוטל על הקבוצה בעקבות רכישתה הממונפת על ידי משפחת גלייזר ב-2005 של 525 ליש"ט בהלוואות, עומד על 411 מיליון ליש"ט, על אף שהקבוצה שילמה מאז 700 מיליון ליש"ט בריבית ועלויות נלוות אחרות. בשנה שעברה שילמה הקבוצה 35.2 מיליון ליש"ט נוספים, עלייה של 8 מיליון ליש"ט, שנבעה בעיקר מתשלום פרמיה על הלוואות אחרות. טסאיו הדגיש כי ההסדרים הפיננסים החדשים יסתכמו בכך שיונייטד תשלם ריבית הנמוכה ב-10 מיליון דולר בכל שנה.

וודוורד תיאר את ההחתמות האחרונות בשוק ההעברות, ביניהן את מתאו דרמיאן, ממפיס דפאי, אנתוני מרטיאל, סרחיו רומירו, מורגן שניידרלין ובסטיאן שוונשטייגר כ"קיץ פרודוקטיבי", והוסיף כי המנויים וחבילות האירוח באולד טראפורד אזלו. "לקראת העונה החדשה, אנחנו נלהבים מהעמדה החזקה שלנו, על המגרש ומחוצה לו", אמר וודוורד. "הכנסות השיא והתחזיות ל-2016 משקפות את החוזק של העסק שלנו והאמון בצמיחה המתמשכת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות