אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה: מיקרוסופט חשפה מערכת הפעלה מבוססת לינוקס

הפתעה: מיקרוסופט חשפה מערכת הפעלה מבוססת לינוקס

מנכ"ל מיקרוסופט הקודם התייחס בעבר למערכת ההפעלה בקוד פתוח כ"סרטן"; ואולם, הזמנים השתנו בענקית התוכנה: המערכת נקראת ACS והיא מאפשרת ל-Azure של מיקרוסופט לתקשר עם הענן ביעילות

21.09.2015, 09:53 | הראל עילם
מיקרוסופט השיקה במהלך סוף השבוע את ACS, מערכת הפעלה חדשה מבוססת קרנל לינוקס. היריבות בין מיקרוסופט, המייצגת בעיני רבים את תעשיית התוכנה השמרנית והסגורה, וקהילת הקוד הפתוח של לינוקס היא ארוכת שנים. סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט הקודם, אך התייחס ללינוקס כ"סרטן".

קראו עוד בכלכליסט

בפועל, עם זאת, הסיטואציה מורכבת יותר ממה שאנשים חושבים - מיקרוסופט משתפת פעולה לא מעט בפיתוח הקהילתי של לינוקס. מהנדסיה מיקרוסופט אפילו כתבו מ-1% מהקוד החדש שנכתב לקרנל בשלוש שנים האחרונות. מיקרוסופט גם מובילה מספר תקני רשתות קוד פתוח הקשורים ללינוקס, פיתחה מספר אפליקציות לאנדרואיד, שגם היא מבוססת על לינוקס, והתאימה חלק משירותיה העסקיים למערכות הפעלה מבוססת לינוקס.

הפצות לינוקס לדורותיהן הפצות לינוקס לדורותיהן הפצות לינוקס לדורותיהן

למרות כל זאת, ההכרזה על ACS - או Azure Cloud Switch - הפתיעה רבים בתעשייה. כמתבקש משמה, ACS אינה מערכת הפעלה שמיועדת לקהל הרחב כמו אובונטו. במקום זאת, היא מיועדת לניהול מערכי שרתי ענן המריצים את פלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure. באופן ספציפי, היא מיועדת לתקשר בין הקושחה של השרתים ובין פלטפורמת הענן.

קמלה סאברמרניאן, ראש פיתוח Azure, הסביר כי שוק השרתים הוא עשיר ואקטיבי במיוחד, כך שקשה מאוד לאחד את כל פתרונות התוכנה השונים ליצירת רשת ארגונית עננית אחת. "באופן אידיאלי, היינו רוצים ליהנות מכל פירות התחרות, ללא הבאגים שאנו צריכים לתקן כל הזמן", אמר. הוא הסביר כי ACS אמורה להקל על מיקרוסופט לתקן באגים וכשלים שנמצאים בתוך רשתות תקשורת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
כנראה הצעד החכם ביותר שמיקרוסופט עשתה עד היום
כל הלקוחות של מיקרוסופט בימינו הם אנשים שלא מכירים מאק, או שזה יקר באזור שהם גרים בו וואיכשהו מיקרוסופט זה מה שכולם מכירים(ישראל). תאכלס כל המערכות שלהם עד היום היו כישלון, יותר עיסוקים בעדכונים,דרייברים, וירוסים ובפתרון תקלות שלא נגמרות, עד שאתה מעלה את המחשב שכחת מה רצית לעשות
י , מרכז1  |  24.09.15
לכל התגובות