אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות הליגה הטורקית בחוב של 1.6 מיליארד דולר צילום: רויטרס

קבוצות הליגה הטורקית בחוב של 1.6 מיליארד דולר

סגן נשיא התאחדות הכדורגל של טורקיה, חוסנו גורלי אמר כי 18 הקבוצות המשחקות בסופר ליגה צברו חובות של 3.5 מיליארד לירה (1.66 מיליארד דולר), בעוד שהכסף שחייבים להם מסתכם רק ב-478 מיליון לירה (160 מיליון דולר)

20.09.2015, 16:46 | שירות כלכליסט

סגן נשיא התאחדות הכדורגל של טורקיה, חוסנו גורלי אמר כי 18 הקבוצות המשחקות בסופר ליגה צברו חובות של 3.5 מיליארד לירה (1.66 מיליארד דולר), בעוד שהכסף שחייבים להם מסתכם רק ב-478 מיליון לירה (160 מיליון דולר).

קראו עוד בכלכליסט

נאני בפנרבחצ נאני בפנרבחצ'ה. ללא יציבות פיננסית | צילום: רויטרס נאני בפנרבחצ

גורלי, שדיבר בכנס מימון בספורט שארגן הבנק אקטיף, תיאר את המצב הפיננסי של הקבוצות. "ההכנסה של 18 הקבוצות בליגה היא 1.8 מיליארד לירה. אולם, העלות הכוללת שלהן עומדת על 3.1 מיליארד לירה. כפי שאתם יכולים להבין, כבר ברגע הפתיחה הם מפסידים כסף, אין אפילו רווח גולמי. הם בהפסד של 309 מיליון לירה. כיצד הקבוצות האלה יכולות לשרוד? כלומר, כיצד הן יכולות לפעול עם נטל פיננסי שכזה?".

גורלי אמר שצריך להיפרד מהעבר, ופירט את הצעדים שההתאחדות תנקוט כדי לטפל במצב העגום. "אנחנו מקימים חברה לארגון מחדש של נכסים והסופר ליגה בע"מ תוצב מעליה. כלומר, עלינו לאחד את כל האינטרסים המסחריים, העסקאות הפיננסיות וההכנסות של המועדונים שלנו בתוך גוף של הסופר ליגה בע"מ, ומהם ניצור שווי למותג".

הפרויקט עדיין בשלבי תכנון, אך גורלי הסביר דרכים אפשריות למימון. "ייתכן ונהפוך את החברה הזו לציבורית.אנחנו בהתאחדות הכדורגל, משלמים בכל שנה 40-45 מיליון לירה לקבוצות חובבים, אף שהחוק לא מחייב זאת.

12% מהכנסות המכרז על זכויות השידור, בשווי 450 מיליון לירה, מועברות להתאחדות. אם ההכנסה הזו תיחסם, ההתאחדות לא תוכל להמשיך בפעילות שלה. כך שיכול להיות שעדיף שהתשלומים לקבוצות החובבים יועברו בחוק לממשלה, וניתן יהיה להפחית את האחוז של ההתאחדות מחוזי השידור לבין 6-8%".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות