אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
15 אלף איש יזכו להחזר של אלפי שקלים מרשות המסים צילום: בלומברג

15 אלף איש יזכו להחזר של אלפי שקלים מרשות המסים

מי שרכש דירות עד 1993 ומכר אותן החל מתחילת 2014 יכול לקבל החזר של 7,000 שקל בממוצע

20.09.2015, 17:33 | עמרי מילמן

ועדת הכספים אישרה היום, במסגרת חוק ההסדרים, את המהלך שיביא להחזר של 7,000 שקל בממוצע מרשות המסים עבור אנשים שרכשו דירות עד 1993 ומכרו אותן החל מתחילת 2014. אותם בעלי דירות נדרשו לשלם בעת מכירת הדירה מס שבח אינפלציוני, כלומר מס שבח על עליית הערך הנובעת מהאינפלציה.

7,000 שקל החזר, צילום: שאטרסטוק 7,000 שקל החזר | צילום: שאטרסטוק 7,000 שקל החזר, צילום: שאטרסטוק

מס השבח האינפלציוני שעמד על שיעור של 10% בוטל בסוף 1993, כך שרק מי שרכש דירה לפני כן היה מחויב בשל כך על מס זה. הסיבה שההחזר יגיע רק למי שמכר את הדירה רק מ-2014 היא כי עד אז הפטור שניתן על מס השבח אחת ל-4 שנים היה פטור כולל. בעקבות שינוי מדיניות מס השבח ב-2014, הוחלט לתת פטור ממס השבח הריאלי (המס על עליית הערך בניכוי האינפלציה) לעודד משקיעים למכור דירות שברשותם בכדי להגדיל את מספר הדירות למגורים אך הפטור לא ניתן על מס השבח האינפלציוני.

הסכום הכולל, נכון לנתוני שבוע שעבר שאמור לחזור לבעלי הדירות עומד על כ-99 מיליון שקל, ובממוצע כ-7,000 שקל לבעל דירה, הסכום גבוה יחסית בגלל שיעורי האינפלציה הגבוהים בשנות ה-80. נכון לעכשיו מדובר על כ-14.5 אלף שומות, אך על פי הערכות רשות המסים היקף השומות יגדל בחודשים הקרובים, שכן דיווח על מכירות יכול להעשות גם בשלב מאוחר יותר. ברשות המסים מציינים כי הם ישלחו הודעות שומה לכל הזכאים להחזר בכדי שאלו ימלאו את פרטי חשבון הבנק שלהם, וכי הזכאים לא צריכים לפנות מיוזמתם לבדוק את הזכאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
כ-14.5 אלף שומות ? מתוך עשרות אלפי דירות שנרכשו במקביל - זה ממש בדיחה .
לעודד משקיעים למכור דירות שברשותם בכדי להגדיל את מספר הדירות למגורים ??? עוד הצעה הזויה של כחלון שהרי הפטור לא ניתן על מס השבח האינפלציוני. כ-14.5 אלף שומות ? מתוך עשרות אלפי דירות שנרכשו במקביל - זה ממש בדיחה . כחלון ממשיך לאחוז את עיני הציבור לעניין הוזלת מחיארי הדיור ולעניין הגדלת היצע הדיור בבניה מאסיבית כאן וממוקד לתת פתרונות על גב קנינם של האזרחים במתן "סוכריות" הטבת מס בכדי שימכרו את הדירה ? כל מי שמכר דירה תוך פחות משנה רוכש דירה במקומה...ומבצע זאת בתאומי מס ... ראינו שיש עודפי גבייה ממיסי נדל"לן בעיקר וראינו את כל החגיגה שנעשתה עם התקציב. כל מפלגת סחטה את הממשלה בלי יותר מדי בעיות. מחיר דירה = נגזרת של 75% ממחיר הקרקע !!!!!!!!! המדינה מספסרת בקרקעות - 93% מקרקעות המדינה בידי מינהל מקרקעי ישראל !! המדינה משווקת קרקעות במחיר יקרררררררררררררררר לקבלני הבניה !!!!! קרקע במחיר זול = דירה במחיר זוללללללל !!!!! אז דייייייייייייייייייי לתחמן אותנו כחלון דייייייייי לדמגוגיה בשקל -לך לכל הרוחות !!!
20.09.15