אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן סינית תשקיע 50 מיליון דולר בקרן החדשה של פיטנגו צילום: אוראל כהן

קרן סינית תשקיע 50 מיליון דולר בקרן החדשה של פיטנגו

CIC, קרן ההשקעות הסינית הממשלתית, השקיעה עד היום בישראל רק בחברות ציבוריות. ההשקעה בקרן של פיטנגו תגייס לפחות חמישית מהסכום הדרוש לקרן ההון־סיכון. CIC, שמנהלת מאות מיליארדי דולרים, מחפשת להפחית את התלות בכלכלה הסינית

21.09.2015, 08:22 | מאיר אורבך

קרן ההשקעות הסינית הממשלתית CIC מנהלת מגעים מתקדמים להשקעה של עשרות מיליוני דולרים בקרן חדשה של פיטנגו שמיועדת להשקיע בחברות טכנולוגיה בוגרות ("Late Stage"), כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

אהרון מנקובסקי. אחראי לקשר עם הסינים, צילום: אוראל כהן אהרון מנקובסקי. אחראי לקשר עם הסינים | צילום: אוראל כהן אהרון מנקובסקי. אחראי לקשר עם הסינים, צילום: אוראל כהן

הקרן, שנמצאת בימים האלה בשלבי גיוס מתקדמים, אמורה לגייס 250 מיליון דולר, וההערכה היא כי הקרן הסינית תשקיע בה כ־50 מיליון דולר לפחות, סכום שיהפוך אותה למשקיעה הגדולה ביותר. בפיטנגו סירבו להגיב.

פיטנגו היא קרן ההון־סיכון הגדולה ביותר בישראל, בעלת הון מנוהל של 1.7 מיליארד דולר. השותפים העיקריים בה הם חמי פרס, רמי קאליש, צחי הילל, רמי ברכה ואהרון מנקובסקי - שמוביל את גיוס הקרן החדשה. היא החלה לגייס את הקרן החדשה לאחר שראתה כי קיים בישראל שוק משמעותי להשקעות בחברות טכנולוגיות שאינן נמצאות בראשית דרכן. שוק זה מתאפיין בהשקעות של סכומים עצומים, שאמורות להביא תשואה בזמן קצר.

קרן CIC, שהוקמה בידי ממשלת סין ב־2007, משקיעה בתחומים רבים, מהייטק ועד נדל"ן, ומנהלת סכום של מאות מיליארדי דולרים. עד היום השקיעה הקרן בישראל רק בחברות ציבוריות, וההשקעה בפיטנגו היא מבחינתה טבילת אש בהשקעה בקרן הון־סיכון ובקרנות השקעה מקומיות.

הקרן החדשה תפעל במקביל לקרן הקודמת שגייסה פיטנגו ב־2013 – פיטנגו 6, שמנהלת סכום של 250 מיליון דולר. כמו הקרן החדשה, גם היא גייסה סכומים גדולים ממשקיעים סינים, שהשקיעו בה כדי לגוון את תיק ההשקעות שלהם ולהפחית את תלותם בכלכלה הסינית הנתונה במשבר.

על פי ההערכות, פיטנגו מגייסת שותפים חדשים לשתי הקרנות, שימלאו את החלל שהשאירו רונה שגב ואיתן בק, שפרשו מפיטנגו כדי להקים קרן עצמאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות