אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשקעות של קרן קלע ורוביקון: המסעדה של אנסקי, מלון בגיאורגיה ומחזור אשפה צילום: עמית שעל

ההשקעות של קרן קלע ורוביקון: המסעדה של אנסקי, מלון בגיאורגיה ומחזור אשפה

בעל השליטה בקרן קלע אמיר ברמלי הגיב להאשמות של רשות נ"יע וחשף את ההשקעות הבולטות של הקרן. "המשקיעים שלנו חותמים ויודעים על הכל"

20.09.2015, 20:55 | תומר גנון

מלון בגיאורגיה, הלוואות ל־WTP וחברות נוספות בקבוצת רוביקון, תיק הלוואות כללי, קרן TVFF העוסקת בקידום פורמטים טלוויזיוניים, אתר Wobi להשוואות מחירים ומכירות בתחום הביטוח, מסעדת אחד העם אחד של מיכל אנסקי בתל אביב, שוק אוכל ברמת החייל ועוד. אלה הן, לטענת קרן קלע שבשליטת אמיר ברמלי, חלק מההשקעות שהיא ביצעה בשנים האחרונות עם קבוצת רוביקון, שגם היא בבעלותו של ברמלי, בעבור כ־300 משקיעים. השקעות אלו נמצאות כיום בלב החקירה הפלילית של רשות ני"ע שנפתחה במרץ נגד ברמלי וקלע בחשד לביצוע עבירות מרמה, הפרת אמונים וגיוס הון ללא תשקיף.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשלושה חודשים, ובמסגרת החקירה, פנתה הרשות למשקיעים שונים בקרן קלע וביקשה מהם למלא שאלונים עם מידע על הסכמי ההשקעה שלהם והמצגים שנתנה להם קרן קלע. ברשות ביקשו לברר בין היתר אם נאמר למשקיעים שקלע תשתמש בכספם לצורך השקעה בחברות פרטיות של ברמלי, שהכסף יעבור לקבוצת רוביקון, או שישתמש בו לתשלום ריבית למשקיעים אחרים.

אמיר ברמלי, בעל השליטה בקרן קלע, צילום: עמית שעל אמיר ברמלי, בעל השליטה בקרן קלע | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי, בעל השליטה בקרן קלע, צילום: עמית שעל

מאחורי השאלות האלה עומד חשד שלפיו ברמלי וקלע, שלה כמה קרנות, נתנו מצגי שווא למשקיעים חדשים על השקעה בריבית מובטחת של עד 6%–9% בשנה, ובפועל נותב כספם להחזרי ריבית וקרן למשקיעים ישנים בשיטת הפירמידה. עוד חושדים ברשות שכספי המשקיעים מימנו את מגוון ההשקעות של ברמלי ורוביקון ללא ידיעתם.

נוסף על כך טענה הרשות שקלע לא החזירה למשקיעים מיליוני שקלים אף שהם ביקשו את כספם בחזרה לאחר תחילת החקירה. החשדות האלה מצטרפים למה שהניע את הרשות לפתוח בחקירה מלכתחילה: חשד שקלע מנהלת השקעות בעבור יותר מ־35 משקיעים בלי שפרסמה תשקיף כמו שקובע סעיף 15 לחוק ני"ע. בשבוע שעבר, ולאחר שפתחה קלע בקמפיין פרסומי, העבירה הרשות הילוך ופרסמה באתרה אזהרה חמורה ולפיה פעילות קלע אינה על דעתה ולא קיבלה את אישורה. למרות החשדות החמורים נגד קלע, עדיין לא פעלה הרשות להפסיק את גיוס הכספים שלה ממשקיעים חדשים. עם זאת, בתדרוך שערך אתמול ברמלי לעיתונאים בת"א הוא אמר: "אני לא אתפלא אם הרשות תפנה עכשיו לבית המשפט כדי לבקש להפסיק את הפעילות של קלע".

"המשקיעים שלנו חותמים ויודעים הכל", טען ברמלי בתגובה לחשדות הרשות. "השווי של חלק מהנכסים של רוביקון, שלגביהם נערכה הערכת שווי רשמית, עולה על 500 מיליון שקל. ההתחייבויות למשקיעים בקלע, שרוביקון ערבה להם, הן 200 מיליון שקל. שילמנו עד היום ריבית ממוצעת של 10% למשקיעים (ברמלי לא ציין על איזו תקופה שולמה הריבית – ת"ג). אמנם הורדנו פרופיל אחרי שנפתחה החקירה, אבל אנחנו ממשיכים לפעול. יש אווירה קשה שהפעילות שנוקטת הרשות היא במטרה לייצר באזז תקשורתי".

ברשות ני"ע סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
כואב פה לאנשים שמרוויחים 10% ריבית על הכסף
בתור משקיע מרוצה, מזהים את השינאה והעיניים המלטשות שלכם לעבר ההצלחה שלו. מה גם שפי 3 נכסים מהתחייבות זה מצב מוצלח ביותר שהרבה חברות במשק נמצאים בסיכון הרבה יותר משמעותי! אפילו על יחס של !1:1 ולא רק שזה לא משפיע על ההחלטות שלהם לא להשקיע את הכסף, אלא הם דוהרים לשם כמו להוטי קרב. אז תפסיקו לבלבל את המח כאילו אתם יודעים משהו מהחיים שלכם. נוצר פה מצב שמנסים להפיל אדם כריזמטי עם יכולות פנומנליות ופוטנציאל מטורף להצלחה, ולמה? בגלל שחורה לכם שאנשים מרוויחים והוא מצליח. קנאים לא מתים הם רק מתחלפים!!!
משקיע  |  22.09.15
17.
מי שיש לו נכסים בשווי של פי 3 מהתחייבויות לא משלשם 10% ריבית
ברגע שהאדון ברמלי טען שיש לו פי 3 נכסים מהתחייבויות הבנתי שמשהו מאוד לא בסדר בקרן הזו. אם המשפט הזה באמת היה נכון, האדון ברמלי לא היה צריך לשלם 10% ריבית ולהתעסק עם 300 משקיעים קטנים, הוא פשוט היה יכול ללכת לבנק, לשעבד את הנכסים ולקבל הלוואה בריבית של 4%. הוא גם היה יכול להוציא תשקיף ולעשות הנפקת אג"ח מסודרת. אבל לא, הוא בחר לעבור על החוק בצורה בוטה. למה בדיוק? אין שום הגיון בסיפור שברמלי מנסה למכור פה. הגיע הזמן שהרשות או מישהו אחר יחשוף באמת מה קורה שם עם דוחו"ת מבוקרים לפני ש- 300 אנשים יגלו שכל חסכונות חייהם נעלמו כלא היו.
רועי , תל אביב  |  21.09.15
16.
למה לא בודקים את קרן אלטו !!! משהוא שם לא הגיוני ויש הרבה יותר מ 35 משקיעים
לחקור את מודי כידון ויניב מלמוד !!!! יש שם משהוא מסריח כל כמה חודשים מתחלפים אנשים בדרגי מפתח .. כל הזמן שולחים דיווחים מתוקנים ושגויים ויו"ר הקרן מודי כידון חטף עיקולים ע"י בנקי למה לא חוקרים !!!
יוסי , רמת גן  |  21.09.15
14.
תגובה למס' 13 פראיירים לא מתים רק מתחלפים
אף אחד לא פותח עין על השקעה של אחרים, ההפך הוא הנכון !! אנשים נופלים בפח פעם אחר פעם ולא לומדים !! מדובר באותו סיפור של מוני פנאן, ערן מזרחי,מיידוף הם לוקחים מאחד ונותנים לאחר ובסוף שרוצים את הכסף הם נופלים הציבור מטומטם ולכן הציבור שילם, משלם וישלם !!
אזרח  |  21.09.15
לכל התגובות