אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלם תים תסב מערכות משרד התחבורה לשימוש בלוחיות רישוי בנות שמונה ספרות צילום: מאור סויסה

מלם תים תסב מערכות משרד התחבורה לשימוש בלוחיות רישוי בנות שמונה ספרות

הסבת המערכות תחל בחודש הבא - במטרה להנפיק את לוחית הרישוי החדשה לכל מכונית חדשה שתעלה על הכביש מיוני 2017

21.09.2015, 17:46 | תומר הדר

חברת מוסט, מקבוצת מלם-תים, היא הזוכה במכרז שפרסם משרד התחבורה להסבת מערכות המידע של המשרד משימוש בלוחית רישוי בת שבע ספרות (כנהוג כיום) לשימוש בלוחית בעלת שמונה ספרות. במכרז התמודדו שתי חברות- מוסט ו-SPL.

מלם-תים היא גם ספקית שירותי המחשוב לפרויקט א3 - מצלמות המהירות של מדינת ישראל.

הסבת מערכות המידע של משרד התחבורה תחל בחודש הבא, במטרה להנפיק לכל מכונית חדשה שתעלה על הכביש מיוני 2017 לוחית רישוי בעלת שמונה ספרות. שאר הרכבים שיעלו על הכביש עד יוני 2017 יסתפקו בלוחית רישוי בעלת שבע ספרות.

שר התחבורה ישראל כץ, צילום: אוראל כהן שר התחבורה ישראל כץ | צילום: אוראל כהן שר התחבורה ישראל כץ, צילום: אוראל כהן

הלוחיות החדשות לא יהיו שונות באופן מהותי מהלוחיות הקיימות, פרט להוספת הספרה השמינית.

לדברי אהרון צור, ראש אגף התקשוב במשרד התחבורה, מדובר בפרויקט הנוגע בין היתר למשרדי ממשלה, צה"ל, רשויות מקומיות ועוד גופים המצוידים במערכות ה"קוראות" מספרי רישוי של מכוניות, שיצטרכו כעת לבצע את ההתאמות הנדרשות למעבר ללוחיות החדשות.

מקום המדינה ועד 1961 הוצמדו למכוניות לוחיות בעלות שלוש ספרות בלבד. עד 1981 היה מדובר בלוחיות בעלות שש ספרות ואילו ב-1980 שונתה השיטה למספר בעל חמש ספרות - שאליו התווספה בסוף שנת היצור של הדגם. שיטה זו בוטלה בשנת 1990 לטובת השיטה הנהוגה כיום- שתהיה תקפה עד 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אוקיי. השתכנעתי. אם זה כלכך מטופש, נותר רק לשאול. מי מרוויח מהמצב הזה.
אפילו את מחסום התגיות העבריות במסדיי נתונים עברנו לפניי יותר מעשור. אולי וועד המקלידות הודיע שהן יסרבו לשלב את הצירוף החדש? אולי אסור לשלב את האות ה"א בשילוב ספרות מסוימות מבחינה הלכתית?!?... אין תקציב להמיר מערכת חדשה לגמרי אז מוסיפים טלאי. מה שיבטיח שבקדנציה הבאה תהיה להם מספיק עבודה.. נו, שוין
מתןתיאל  |  29.09.15
5.
ל-2. למעשה הוספת אותיות ומספרים מכפילה את עצמה גם פי 10
נגיד 4 אותיות ו-3 ספרות מקבלים צירופים מטורפים ובלתי נגמרים.. מספיק שכל הרכבים במדינת ישראל יקבלו את אותן ספרות בדיוק - 123 וצירופים שונים של 4 אותיות ומקבלים 4.5 מיליון צירופים אפשריים בתור התחלה.. וזה לפני סידור רנדומלי של המספרים.. הוספת ספרה אחת לשיטה הנוכחית תתן עוד 1-2 מיליון מספרים אפשריים..
אני  |  26.09.15
4.
הבל ורעות רוח או אולי אור לגויים?
מתוך הכתבה: "מקום המדינה ועד 1961 הוצמדו למכוניות לוחיות בעלות שלוש ספרות בלבד". שכחו רק להוסיף שבנוסף לשלוש הספרות נשאה לוחית הרשוי גם אותיות. באופן זה מספר רישוי של רכב מאיזור ת"א נשא את האות "ת", אזור ירושלים היה "ים" חיפה והצפון סומנו ב"כ" (כרמל) וכן הלאה. ואולי הפתרון צריך להיות כמו במדינות אחרות בעולם:- שילוב של אותיות ומספרים? אבל מה כבר הגויים מבינים?......
רונן , ראשון לציון  |  23.09.15
2.
למה להמציא את הגלגל מחדש בכל פעם?
הרי בכל העולם המערבי מספר המכוניות גדול בהרבה מאשר אצלנו, אז איך זה שהם מסתדרים? במקום להוסיף עוד ספרה ועוד ספרה הוסיפו אותיות ואזי הכפילו את הכמות באופן הרבה יותר גדול (כל מיקום של אות נותן באנגלית 26 חלוקות בעוד שבספרות נקבל 10 בלבד). וכמובן אם לוקחים 2 אותיות מכפילים את המספר האפשרויות ב-26*26 שזה כבר ממש הרבה (676 במקום 100 עבור 2 ספרות). לכן במספר שיש בו אותיות וספרות מספיק לשים 3 אותיות ו-3 ספרות וכבר מקבלים מספר אפשרויות גדול יותר מאשר ב-7 או 8 ספרות.
דני  |  21.09.15
לכל התגובות