אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הלוואה של 7,500 דולר לאינוונטק הפכה לאקזיט של 1.7 מיליון דולר? צילום: עמית שעל

האם הלוואה של 7,500 דולר לאינוונטק הפכה לאקזיט של 1.7 מיליון דולר?

נאמן אינוונטק טוען בבית המשפט כי יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות, מנסה לקחת לעצמו נתח מכספי האקזיט של אקסלייט - שלא כדין

22.09.2015, 08:52 | גיל קליאן

הנאמן של חברת אינוונטק, עו"ד עדי פיגל, טוען כי בעל השליטה בחברת לפידות, יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, מנסה לקחת לעצמו נתח מכספי האקזיט של אקסלייט שלא כדין. לטענת פיגל, שפנה בעניין אתמול (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הכספים אמורים להגיע לקופת הפירוק של אינוונטק.

קראו עוד בכלכליסט

המחלוקת המרכזית בין הצדדים היא האם מניות אינוונטק בחברת אקסלייט הועברו בעבר ללפידות - או שלא. הטענה של לוקסי היא שהמניות בחברת אקסלייט הועברו אליו בעבר על ידי אינוונטק, בתקופה שעוד היתה חברה פעילה, תמורת ויתור על חוב של 7,500 דולר כלפי אינוונטק. העברה זו בוצעה לטענת לוקסי בשנת 1998 - בתקופה בה לפידות היתה בעלת שליטה באינוונטק.

במרץ השנה הגיעה אקסלייט לאקזיט - ונרכשה על ידי חברת ניתוחי המידע הגלובלית נילסן תמורת 200 מיליון דולר. נילסן החלה בשבועות האחרונים לשלם לבעלי המניות של אקסלייט על פי הרישום שלהם במרשם בעלי המניות של אקסלייט - ואז נתקלה בפנייה מצד לפידות - שטענה כי היא מחזיקה במניות (ולא אינוונטק) ועל כן צריכה לקבל את הכסף - 1.7 מיליון דולר.

פיגל טוען כי פנייה זו אל נילסן היא פעולה לכאורה "מאחורי גבו" של פיגל, וכי אין להעביר את הכספים ללפידות, עד שהאחרונה תוכיח כי העסקה להעברת מניות אקסלייט אכן התקיימה.

עדי פיגל עדי פיגל עדי פיגל

לטענת פיגל, "העסקה (להעברת מניות אקסלייט מאינוונטק ללפידות - ג"ק) לא דווחה בדיווחים פומביים שבוצעו על ידי החברה (אינוונטק), לא אושרה כדין או בכלל על ידי מוסדות החברה, לא ברור האם היה חוב והאם נעשה בכלל קיזוז כנטען על ידי לפידות".

עוד הוסיף פיגל כי "לפידות מבקשת לקבל לידיה כ-1.7 מיליון דולר בגין מניות אקסלייט שאין מחלוקת כי היו בבעלות החברה (אינוונטק) ועדיין רשומות על שמה - רווח של כ-22,000%, בגין מניות שהיו בבעלות החברה, ולטענת לפידות הועברו אליה בעסקת בעלי שליטה המעוררת תהיות כבדות - וזאת על בסיס עסקה שקיים לכל הפחות ספק בדבר קיומה או תוקפה, ואשר ביחס אליה עד כה לא הומצאו לבעל התפקיד המידע והמסמכים המתחייבים שנדרשו על ידו".

פיגל דורש כי הסכומים שתשלם נילסן יועברו לנאמנות או יוחזקו על ידי בית המשפט עד לבירור סוגית הבעלות על מניות אקסלייט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות