אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוסון תנסה להפוך את הנסיכה באילת לקלאב מד צילום: אורי אקרמן

בלעדי לכלכליסט

פוסון תנסה להפוך את הנסיכה באילת לקלאב מד

חברת האחזקות הסינית שרכשה את קלאב מד לאחרונה החליטה להקים מועדון בעיר הנופש הדרומית ומנהלת מו"מ לשכירת מלון הנסיכה

24.09.2015, 06:45 | גולן חזני

ארבע שנים אחרי שמועדון קלאב מד באילת נסגר, צפוי המועדון לחדש את הפעילות בעיר הדרומית באתר אחר בחופי העיר. ל"כלכליסט" נודע כי הנהלת קלאב מד וחברת האחזקות הסינית פוסון, שרכשה את הבעלות על החברה לפני שלושה חודשים, מנהלות מו"מ לשכירת מלון באילת שיוסב למועדון קלאב מד. זהותו של המלון נותרה חסויה, אבל על פי הערכות מדובר במלון הנסיכה.

קראו עוד בכלכליסט

מלון הנסיכה נרכש בשבוע שעבר על ידי קבוצת אנשי עסקים ישראלית ב־186 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי הרוכשים הם משפחת דיין - משפחה ישראלית הפעילה בתחום הנדל"ן בישראל ובגרמניה - וחברת טריידמוביל, המבצעת את הטרייד אין על מכוניות סובארו. אליהם הצטרפו שותפים נוספים.

מלון הנסיכה באילת. משפחת דיין ושותפיה רכשו אותו בשבוע שעבר עבור 186 מיליון שקל, צילום: יאיר שגיא מלון הנסיכה באילת. משפחת דיין ושותפיה רכשו אותו בשבוע שעבר עבור 186 מיליון שקל | צילום: יאיר שגיא מלון הנסיכה באילת. משפחת דיין ושותפיה רכשו אותו בשבוע שעבר עבור 186 מיליון שקל, צילום: יאיר שגיא

חושקים בנסיכה זה זמן

מועדון קלאב מד פעל באילת עד סוף 2011 באתר הקודם שהוסב למלון קורל ביץ' של רשת פתאל. קלאב מד הפעילה את המלון במשך שבע שנים באמצעות רשת פתאל, אבל אז נקלעה לחילוקי דעות עם פתאל, שטענה כי קלאב מד לא משקיעה די מאמצים בהבאת התיירות הרוסית למלון.

לקראת תום הזיכיון של פתאל ב־2011 ניהלה קלאב מד מו"מ מול רשת ישרוטל במטרה להעביר את פעילותה באילת למלון הנסיכה שישרוטל מפעילה, אך בסופו של דבר המו”מ נפסק והעסקה לא יצאה אל הפועל.

אולם, אף על פי שהעסקה הזו לא בוצעה, קלאב מד המשיכה ללטוש עיניים לעבר מלון הנסיכה, וב־2013 ניסתה להגיע להסכמות עם בעלי המלון הקודמים - חברת לקסן של אלכסנדר טסלר. לפני כמה חודשים העמיד בנק הפועלים למכירה את המלון באמצעות כונס נכסים לאור חוב של 190 מיליון שקל של לקסן לבנק. בשבוע שעבר הוא נמכר ע"י הכונס למשפחת דיין ושותפיה. אך עם כל זאת, ייתכן שבסופו של דבר המועדון ייפתח במיקום אחר באילת.

גואו גואנצ גואו גואנצ'נג בעלי פוסון. רוצה לפתוח עשרות מועדונים בסין גואו גואנצ

אגדודו במיליארד יורו

קלאב מד מפעילה 80 מועדונים בעולם. בעשר השנים האחרונות החברה נקלעה להפסדים וגופים שונים ניסו לרכוש את החברה. פוסון הסינית, שרוכשת את חברת הביטוח הישראלית הפניקס מדלק ב־1.8 מיליארד שקל, הציעה ב־2013 לרכוש את קלאב מד ממייסדיה הצרפתים. כצעד ראשון הסינים רכשו 7% ממניות החברה, אולם החליטו לסגת מרכישת יתר מניות החברה לאחר שלתמונה נכנסה קבוצת אנשי עסקים איטלקית בראשות משפחת בונומי. האיטלקים התמודדו מול קרן הפרייבט אקוויטי KKR האמריקאית ומול פוסון, אולם במרץ האחרון הצליחה פוסון לרכוש את הבעלות המלאה על החברה לפי שווי של 939 מיליון יורו.

פוסון שבשליטת גואו גואנצ'אנג, המיליארדר הסיני שהונו האישי מוערך על ידי "פורבס" ב־4.3 מיליארד דולר, רכש את קלאב מד במטרה לפתוח עשרות מועדונים ברחבי סין, שם פועלים כיום שלושה מועדוני קלאב מד בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות