אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורר קבע: אלשטיין יהיה בעל השליטה באי.די.בי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הבורר קבע: אלשטיין יהיה בעל השליטה באי.די.בי

השופט לשעבר עמירם בנימיני המשמש כבורר בין בעלי השליטה באי.די.בי קבע כי אלשטיין יטול על עצמו את המחויבות להצעת הרכש של בן משה ב-256 מיליון שקל

24.09.2015, 12:36 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין ירכוש את חלקו של מוטי בן משה באי.די.בי אולם יטול על עצמו גם את המחויבות להצעת הרכש מצד בן משה בסך 256 מיליון שקל.

כך פסק לפני שעה קלה השופט לשעבר עמירם בנימיני המשמש כבורר בין בעלי השליטה באי.די.בי. המשמעות היא כי אלשטיין נשאר דה פקטו ובאופן פורמלי הבעלים היחיד של אי.די.בי, אולם יצטרך להגדיל את המחיר זהו רכש את השליטה ב-256 מיליון שקל נוספים.

לגבי הצעת הרכש שבה. מחויב כל אח"ג מהשניים להזרים 256 מיליון שקל מבעלי האג"ח לשעבר של אי.די.בי מתנהל מו"מ מול נאמני האג"ח חגי אולמן ואיל גבאי לשינוי התנאים.

בן משה, שיזם כזכור את הליך הבמבי לאחר שנוכח כי המבוי הסתום הניהולי פוגע בחברה ובבעלי העניין בה, אמר בתגובה ראשונה לאחר פרסום פסק הבורר: "אני מכבד כמובן את הפסיקה שהצעת הבמבי שהגשתי שרירה וקיימת. הבורר קיבל גם את טענתי המרכזית לפיה הרוכש בהליך הבמבי יהיה האחראי הבלעדי לקיום המחויבויות שנלקחו במסגרת ההסדר. הדבר הובהר כעת מעל לכל ספק. אני מצטער כמובן על האופן בו ההשקעה באי.די.בי הסתיימה ועל כך שתכניותיי להציף את ערכו של התאגיד באופן דרמטי, עבור כל בעלי העניין, טורפדו ולא יצאו לפועל. אני מאחל לתאגיד ולעובדיו הצלחה רבה", מסר בן משה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות