אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חור נפער במסלול הנחיתה ברודוס; טיסת ארקיע חזרה לישראל צילום: יח"צ ארקיע

חור נפער במסלול הנחיתה ברודוס; טיסת ארקיע חזרה לישראל

בור גדול נפער בשדה התעופה היחיד הפועל באי היווני, מה שגרם לעצירה של כל הנחיתות שם. טיסת ארקיע ועליה 265 נוסעים שבה על עקבותיה, טיסות אחרות מעוכבות

24.09.2015, 13:18 | ynet

מטוס בואינג 757 של חברת ארקיע ועליו 265 נוסעים שהיה בדרכו לרודוס נאלץ לשוב על עקבותיו היום (ה') בשעות הצהריים, זאת לאחר שבנמל התעופה של רודוס נפער בור במסלול הנחיתה, דבר שאינו מאפשר בשלב זה כל נחיתה של מטוסים בשדה התעופה היחיד הפועל באי היווני.

יצוין כי יום חמישי נחשב לאחד מהימים העמוסים מבחינת תנועות נוסעים, והיום מתוכננות עוד מספר טיסות לרודוס בהן טיסות של אל על, ישראייר, אאגיאן וטיסה נוספת של ארקיע. כיוון שמרבית הטיסות לרודוס יוצאות בשיטה של "גב אל גב", כלומר כלל ללא המתנה על הקרקע, הרי איחור בטיסות שאמורות לצאת בשעות הקרובות יגרור איחור גם בטיסות של אחר הצהרים.

על פי הדיווחים מהעולם, הבור בשדה התעופה נפער כתוצאה מגשמים עזים שירדו ברודוס ביומיים האחרונים, ובנוסף לנזקים בשדה התעופה גרמו לנזקים רבים אחרים באזור.

 

האי רודוס. גשמים עזים שירדו ביומיים האחרונים, צילום: עומר הכהן האי רודוס. גשמים עזים שירדו ביומיים האחרונים | צילום: עומר הכהן האי רודוס. גשמים עזים שירדו ביומיים האחרונים, צילום: עומר הכהן

 

שירלי אלוש, שאמורה היתה לצאת ברגעים אלה לרודוס בטיסה של חברת "סאנדור" סיפרה ל-ynet כי בשלב זה היא לא יודעת מתי הטיסה תצא. "הודיעו לנו שיש בעיה ברודוס ושיודיעו לנו מתי אנחנו נמריא, אבל מעבר לזה אין לנו שום מושג מה קורה".

עוד יצוין כי רודוס מככבת הקיץ כיעד הפופולרי ביותר בקרב הקהל הישראלי ורבבות אנשים בילו במהלך העונה החמה באי הנמצא במרחק של כשעה ורבע טיסה בלבד מתל אביב.

בתוך כך, לוח הטיסות בנמל התעופה של רודוס מציג עשרות טיסות שאמורות להגיע בשעות הקרבות מיעדים רבים באירופה ולהביא נופשי סופשבוע. סביר להניח כי ברגע שיתוקן הבור שנפער ותיעשה בדיקה במטרה לוודא שניתן לאפשר הפעלה מחדש של מסלול הנחיתה, ייווצרו תורים ארוכים הן לנחיתות והן להמראות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות