אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום מרכז תרבות מוסלמי: מגדל יוקרה בגובה 70 קומות יוקם בגראונד זירו צילום: Are Carlsen

במקום מרכז תרבות מוסלמי: מגדל יוקרה בגובה 70 קומות יוקם בגראונד זירו

היזם שאריף אל גמאל, שעורר סערה כשביקש להקים מסגד במקום שבו אירע אסון התאומים, מתכנן לבנות במקום מגדל דירות יוקרה בגובה של 203 מטר. במגדל יהיו לפחות 15 דירות ענק שיתפסו קומה שלמה

26.09.2015, 10:29 | בלומברג

ארבע שנים לאחר שיזם הנדל"ן שאריף אל גמאל גנז את תוכניתו לבנות מרכז תרבות מוסלמי בן 15 קומות בסמוך ל"גראונד זירו" בניו יורק, הוא יוזם הקמה של מגדל דירות ענק בגובה של 70 קומות באותו מקום.

קראו עוד בכלכליסט

חברת "סוהו פרופרטיז" (Soho Properties) של אל גמאל מקדמת תוכנית לבניית המגדל היוקרתי בפארק פלייס 45 במנהטן. המגדל שיגיע לגובה של 203 מטרים אמור לכלול לפחות 15 דירות ענק שיתפסו קומה שלמה וישתרעו על שטח של 297-344 מ"ר. קניית דירה במקום לא צפויה להיות עסק זול - המחיר הממוצע יעמוד על 3,000 דולר לרגל מרובע (square foot), כך על פי התוכניות שהועברו לבלומברג בידי אל גמאל.

גראונד זירו, צילום: בלומברג גראונד זירו | צילום: בלומברג גראונד זירו, צילום: בלומברג

מחירים אלו גבוהים ב-13% מהממוצע לנכסים חדשים באותו אזור ברבעון השני. התוכניות משקפות את המגמה ההולכת וגוברת של בניית מגדלי יוקרה למגורים במנהטן, אף שברקע קיים חשש לגבי היצע יתר של דירות למיליונרים.

"המגדל הולך להיות ייחודי מאוד", אמר אל גמאל לבלומברג. תוכניתו של אל גמאל לבנות ב-2010 מרכז לתרבות האסלאם שני רחובות בלבד מגראונד זירו עוררה מחלוקת פוליטית נוקבת והמתנגדים טענו כי המיקום של מרכז כזה כה סמוך למקום שבו ארעה התקפת הטרור הקטלנית ביותר בהיסטוריה של ארה"ב מהווה חוסר רגישות וזלזול בקורבנות. ראש העיר בזמנו, מייקל בלומברג, תמך בפרויקט על רקע חופש דת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות