אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי קירשנבאום הובא למנוחות. ירון לונדון: "בלעדיו אצלע אל סוף חיי" צילום: צביקה טישלר

מוטי קירשנבאום הובא למנוחות. ירון לונדון: "בלעדיו אצלע אל סוף חיי"

מאות אנשים הגיעו להלווייתו של מוטי קירשנבאום במכמורת, בהם חבריו הרבים מעולם התקשורת. "אין אדם זוכה בחבר כזה, בשותף כזה, פעמיים", אמר עליו חברו ירון לונדון. "פילסת לנו דרך לשפה ישראלית חדשה, להומור ישראלי חדש", ספד לו נשיא המדינה ראובן ריבלין

27.09.2015, 11:14 | ynet

מאות אנשים ליוו במכמורת את איש הטלוויזיה והתקשורת מוטי קירשנבאום בדרכו האחרונה - לבית העלמין במכמורת.קירשנבאום, שהותיר אחריו ארבעה ילדים ובת זוג, הלך לעולמו שלשום (ו') לאחר שהתמוטט בביתו בשעות הבוקר. צוות מד"א שהגיע למקום לא הצליח להחיותו, ונאלץ לקבוע את מותו - יום לאחר שחגג את יום הולדתו ה-76. 

 , צילום: גלעד קוולרציק צילום: גלעד קוולרציק  , צילום: גלעד קוולרציק

ידידו הוותיק ועמיתו ירון לונדון ספד לו בכאב. "אתה עצמך אמרת לא פעם אנחנו נהיה פתטיים. אותנו יוציאו מהאולפן בכוח. אז איפה אתה מוטי? איפה הדוגמה האישית? השארת אותי עם מקל הליכה ממתכת אבל הוא לא מייצג אותי. איבדתי חבר יקר, מתנה שמקבל אדם בר מזל רק פעם אחת בחיים. בלעדיך אני חיוור".

לונדון סיפר על חברו, על אהבותיו ומשפחתו. הוא תיאר כיצד היה נוהג להמציא סיפור מכלום - בין אם נהג שנקלע עם רכבו לשיטפון בערבה, ובין אם אדם זר שחצה כיכר בגאורגיה. "מוטי נקלע לשיטפון בערבה והוא יודע שאחד הנהגים הישראלים יאתגר את המנוע שלו ויאתגר את הנחל השוצף, וכך היה, זה הרי כל כך ישראלי, וזה היה הסרט של מוטי. אני חושב שחוקרי תקשורת עוד יעסוק המון ביצירתו, ילמדו אותה, גם אני עשיתי זאת".

14 שנה כל יום התראינו, התעדכנו בחומר הכתוב, התדיינו והתווכחנו. כל שנה אהבנו זה את זה יותר. כל יום ראיתי את פניו. נמאס לי עד מוות ולפעמים נמאס לו. היה יסוד של קנאה, לא אכחיש. אבל גם אהבה גדולה. וכעת יש לי מקל אבל אין לי מוטי. ובלי מוטי אצלע אל סוף חיי. אין אדם זוכה בחבר כזה, בשותף כזה, פעמיים".

 

יהונתן גפן נשא גם הוא דברים בטקס, והתקשה לסיים את דבריו. "למה למה למה, ככה פתאום, בלי הסכם, בלילה", קרא. "היה שלום גוליבר בארץ הגמדים. היית לי אבא שמעולם לא היה לי".

נשיא המדינה ראובן ריבלין היה הראשון להספיד את קירשנבאום, בתחילת הטקס. "מוטי, רק לפני שבועיים נפגשנו בתיאטרון צוותא. היית מסמר האירוע. צחקת והצחקת. דיברת על חופש העיתונות וחופש היצירה. כשנפרדנו איחלנו זה לזה שנה טובה ומתוקה והעיקר הבריאות. תמיד ידעת להפתיע אותנו, אבל הפעם הגזמת מוטי. אבי השידור הישראלי יחד עם חבריך, וחתן פרס ישראל. איש שגדל עם הטלוויזיה הישראלית, והיא גדלה איתו. פילסת לנו דרך לשפה ישראלית חדשה, להומור ישראלי חדש. הצחקת את כולנו, גם כשידונו שאתה למעשה רוצה שנבכה. מוטי, העולם עבורך היה המשל והנמשל. היית לנו מראה בהירה ישירה ומושחזת. מכל קצוות הארץ התקבצנו להיפרד ממך, ללחוש לך כמה אנחנו אוהבים אותך. מוטי, תחסר לנו".

"שאבנו ממנו ידע וחיזוקים", סיפר כתב ערוץ 10 ברוך קרא, שהנחה את הטקס ודיבר על קירשנבאום העיתונאי. "הוא לא היה נכס של ברנז'ה מסוימת, הוא היה נכס לאומי.

 

קירשנבאום, שזכה בפרס ישראל על פועלו, היה מעמודי התווך של עולם התקשורת ישראלית - במשך עשרות שנים עבד ויצר ברדיו, בטלוויזיה וגם בקולנוע הישראלי. הוא נמנה על מקימי הטלוויזיה הישראלית ושימש בתפקיד העורך הראשי של "מבט", ובהמשך הפיק את תוכנית הסאטירה "ניקוי ראש" ובשנות ה-90 אף שימש מנכ"ל רשות השידור. מלבד זאת הפיק ויצר סרטים וארועי בידור, ונודע בחיבתו לתיעוד עולם הטבע - שבאה לידי ביטוי במקבץ של סרטים דוקומנטריים. בשנים האחרונות זוהה בעיקר עם התוכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10, שאותה הגיש במשך 13 שנים עם חברו ירון לונדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות