אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייאקס מציגה שיפור: הרוויחה 22 מיליון יורו בעונה שעברה צילום: אי פי איי

אייאקס מציגה שיפור: הרוויחה 22 מיליון יורו בעונה שעברה

סגנית אלופת הולנד נהנתה מפעילות מוגברת בשוק העברות השחקנים ומהשתתפות בליגת האלופות. מצפה לירידה ניכרת בהכנסות העונה

27.09.2015, 14:13 | שירות כלכליסט

אייאקס אמסטרדם, סגנית אלופת הולנד, רשמה רווח של 22 מיליון יורו בעונת 2014/15, עלייה ב-5.4 מיליון יורו מהרווחים מהעונה שקדמה לה. עם זאת, הקבוצה מצפה לירידה ניכרת בהכנסות העונה.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני אייאקס. עונה מוצלחת. בבנק, צילום: אי פי איי שחקני אייאקס. עונה מוצלחת. בבנק | צילום: אי פי איי שחקני אייאקס. עונה מוצלחת. בבנק, צילום: אי פי איי

הכנסות המועדון עלו ב-1.5% ל-105.4 מיליון יורו. כ-28 מיליון יורו הגיעו מהשתתפות הקבוצה בליגת האלופות ונרשמו גם רווחים של כ-25 מיליון מפעילות בשוק העברות (כ-5 מיליון יורו רווחים נטו בדו"חות בחישוב חלוקת תשלומים ופחת). כמו כן, הכנסותיה של אייאקס מפעילות באינטרנט וטלוויזיה שלה עלו מ-1.5 מיליון יורו ל-20.7 מיליון יורו.

הוצאות אייאקס נחתכו ב-2.9 מיליון יורו והסתכמו בכ-92.2 מיליון יורו. דבר זה הביא לעלייה ניכרת ברווח התפעולי - מ-8.7 מיליון יורו ל-13.2 מיליון יורו.

ובאיטליה: אינטר צפויה להודיע על הפסד של כ-90 מיליון יורו, על פי הדיווחים במדיהסט וקוריירה דלו ספורט. הפעילות שלה בשוק העברות השחקנים בקיץ הנוכחי אמנם היתה רווחית (מכירות בכ-91 מיליון יורו והכנסות בסביבות 86 מיליון יורו), אך דבר זה נועד כדי לעמוד בתנאי הפייר פליי הפיננסי. הנשיא של הקבוצה, האינדונזי אריק טוחריר, קיבל ביוני הלוואות בסך 230 מיליון יורו מגולדמן זאקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות