אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: רווחי הייצור צנחו ב-8.8% באוגוסט - הירידה החדה זה 4 שנים

סין: רווחי הייצור צנחו ב-8.8% באוגוסט - הירידה החדה זה 4 שנים

ענף הפחם סבל מצניחה של 65% ברווחיו בשמונת החודשים הראשונים של השנה ורווחי הנפט הגז התרסקו ב-67% באותה תקופה

28.09.2015, 11:04 | בלומברג

חברות ייצור בסין מדווחות על הירידה הגדולה ביותר ברווחים בלפחות 4 שנים, אם לא יותר. הייצור - אחד מעמודי התווך של הכלכלה הסינית - סבל מהפיחות ביואן, נפילה בבורסות וביקוש חלש.

קראו עוד בכלכליסט

רווחי הייצור צנחו ב-8.8% באוגוסט לעומת אותה התקופה אשתקד והירידות הגדולות ביותר נרשמות בפחם, נפט ומתכות. כך על פי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בבייג'ינג היום. זוהי הירידה הגדולה ביותר מאז החלה ממשלת סין לפרסם נתונים אלו באוקטובר 2011.

ירידות בסין, צילום: Gettyimages, אימג ירידות בסין | צילום: Gettyimages, אימג'בנק ירידות בסין, צילום: Gettyimages, אימג

הצניחה בבורסות סין והפיחות במטבע היואן מוספים אתגרים לכלכלה השנייה בגודלה בעולם, בעודה נאבקת עם יתר כוח ייצור, השקעות מדשדשות וייצור חלש יותר. מדד הייצור הרשמי של המדינה נחת לשפל של 3 שנים אתמול ואילו על פי מדד התמ"ג החודשי של בלומברג, הייצור בסין נותר מתחת ליעד הממשלה של 7% באוגוסט ועמד בחודש זה על 6.64%.

"החברות עומדות בפני לחצים תפעוליים עצומים. מומנטום הצמיחה חלש והלחץ כלפי מטה על הכלכלה יחסית גדול", אומר ליו שוז'י, אנליסט למיקרו כלכלה ב"בנק אוף קומיוניקיישנס" בשנגחאי.

רואים שחור בענף הפחם

הרווחים בענף כריית הפחם צנחו ב-64.9% בשמונה החודשים הראשונים של השנה, לעומת אותה התקופה אשתקד. ואילו רווחי הנפט והגז צנחו ב-67.3%. מתכות ברזל מותכות ירדו ב-51.6%.

הירידה ברווחים מיוחסת לירידה במחיר המוצרים, תשואות נמוכות יותר על השקעות והפסדים במסחר המט"ח, אמר הה פינג מהלשכה הלאומית לסטטיסטיקה באתר הלשכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות