אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע קיבלה אישור לשיווק קופקסון 20 מ"ג ביפן

טבע קיבלה אישור לשיווק קופקסון 20 מ"ג ביפן

אחרי אישור משרד הבריאות היפני, מוצר הדגל של ענקית התרופות הישראלית ישווק על ידי טקאדה, במסגרת הסכם שיווק שנחתם לפני שנתיים בין החברות. טבע: "זו שותפות מצליחה ואנו מצפים להביא לכך שתרופות מקור נוספות יהיו זמינות למטופלים יפנים"

28.09.2015, 12:51 | רעות שפיגלמן

קופקסון קופקסון קופקסון

ענקית התרופות הישראלית טבע קיבלה היום (ב') אישור לשיווק קופקסון 20 מ"ג ביפן. הקופקסון זוהי התרופה הנמכרת ביותר של טבע, המשמשת למניעת התקפים בטרשת נפוצה.

קראו עוד בכלכליסט

טבע קיבלה היום את אישורו של משרד הבריאות ביפן. המוצר ישווק ביפן על ידי טאקדה. בחודש מרץ 2013 טאקדה וטבע חתמו על הסכם במסגרתו טבע העניקה לטאקדה את הזכות לשיווקה של התרופה ביפן.

על פי הערכות יש כ-20 אלף חולי טרשת נפוצה ביפן ובשוק כיום כבר יש תרופות של חברות מתחרות, כך שטבע לא צפויה לרשום הכנסות משמעותיות מהשיווק ביפן. .אישור השיווק שקיבלה טבע ביפן לקופוקסון 20 מ"ג איננו מוגבל בזמן אולם הבלעדיות שקיבלה החברה בשיווק התרופה ביפן היא לעשר שנים - מתוקף הגנת הפטנט. מכיוון שבעוד עשר שנים יפקע הפטנט סביר להניח שיופיעו בשוק גרסאות חיקוי (גנריות), כפי שקרה בארה"ב. ביפן לא צפויה להופיע גרסה גנרית לקופקסון ב-10 שנים הקרובות.

 

האישור היפני לקופקסון מבוסס על תוצאות של ניסוי קליני בן 52 שבועות שנערך על ידי Teva Pharmaceitical K.K בקרב מטופלים עם טרשת נפוצה ביפן, ועל נתונים הלקוחים מהניסויים המרכזיים אשר בוצעו לצורך קבלת אישורים במדינות אחרות.

"חיזוק היצע תרופות המקור שלנו ביפן הינו יעד חשוב עבור טבע. אנו גאים לעבוד עם טאקדה בשיתוף פעולה הדוק בכדי לגרום למוצר זה להיות זמין למטופלי טרשת נפוצה ולרופאים המטפלים בהם ביפן", אמר ד"ר רוב קורמנס, נשיא ומנכ"ל  קבוצת תרופות המקור הגלובלית של טבע. "שותפות זו הינה מצליחה ואנו מצפים להביא לכך שתרופות מקור נוספות יהיו זמינות למטופלים יפנים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות