אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית המתכות אלקואה מתפצלת לשתי חברות צילום: בלומרג

ענקית המתכות אלקואה מתפצלת לשתי חברות

החברה הודיעה כי תפצל את פעילותה לשתי חברות נפרדות - האחת תייצר אלומיניום והשנייה תתרכז במתכות קלות ומרוכבות לתעשיית המטוסים והרכב. מניית החברה עולה לפני פתיחת המסחר ב-4%

28.09.2015, 14:14 | שירות כלכליסט

חברת אלקואה, יצרנית האלומיניום הגדולה בעולם, הודיעה כי תתפצל לשתי חברות עצמאיות, שייסחרו בנפרד בבורסה של ניו יורק. המהלך צפוי להיות מושלם במחצית הראשונה של 2016, והיא התקבלה בהתלהבות על ידי המשקיעים שמזניקים את שער המניה, לפני פתיחת המסחר, ב-4%.

חטיבת האלומיניום של החברה סבלה באחרונה מפגיעה קשה בעסקים בשל עודף היצע של אלומיניום בעולם שגרם לירידת מחירים תלולה ולמשבר קשה בענף.

מאידך, אלקואה עושה חיל בייצור מתכות קלות לתעשייה המכוניות והמטוסים, ובהן טיטניום ואלומיניום מחוזק. יצרני המטוסים והמכוניות עוברים לשימוש במתכות קלות כדי להשיג שיפור בביצועים ובצריכת הדלקים.

השוני הגדול בין ביצועי שתי החטיבות באלקואה שלח מסרים סותרים למשקיעים, אמרו מקורות בחברה שהסבירו את הצורך בפיצול עסקיה.

מפעל אלומיניום של אלקואה באוסטרליה, צילום: בלומרג מפעל אלומיניום של אלקואה באוסטרליה | צילום: בלומרג מפעל אלומיניום של אלקואה באוסטרליה, צילום: בלומרג

הפיצול יושלם במחצית הראשונה של 2016, ומנכ"ל אלקואה, קלאוס קליינפלד, יהפוך למנכ"ל חברת המתכות הקלות ששמה עדיין לא נקבע. לא נמסר מי יעמוד בראש חברת האלומיניום הוותיקה, שתשמור על השם אלקואה. שתי החברות יירשמו למחסר בנפרד בבורסה של ניו יורק.

לחטיבת האלומיניום באלקואה היו בשנה החולפת הכנסות של 13.2 מיליארד דולר ורווח Ebidta של 2.8 מיליארד דולר. החטיבה מפעילה 64 מפעלים ברחבי העולם ומעסיקה כ-17 אלף עובדים.

חטיבת המתכות הקלות רשמה בשנה החולפת הכנסות של 14.2 מיליארד דולר עם רווחי Ebitda של 2.2 מיליארד דולר, 157 מפעלים ו-43 אלף עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות