אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאס"א: מצאנו מים זורמים על המאדים צילום: שאטרסטוק

נאס"א: מצאנו מים זורמים על המאדים

סוכנות החלל האמריקנית עורכת מסיבת עיתונאים מיוחדת, שבה הכריזה כי נמצאו עדויות למים זורמים במאדים. מדען בנאס"א הסביר: "הזרימות שנמצאו מתחילות באביב, מתרחבות בקיץ ונעלמות בסתיו". על-פי הגשושית שנמצאת על הכוכב, האדמה במאדים לחה

28.09.2015, 19:09 | ynet

מים יש - האם גם חיים? סוכנות החלל האמריקנית הודיעה הערב (יום ב') כי נמצאו עדויות למים זורמים על פני מאדים. מדובר בתנאי הכרחי להימצאות חיים על הכוכב. מדענים בנאס"א ובסוכנות החלל האירופית הסבירו כי מדובר במעין נחלים שנמצאים על הכוכב הקרוב ביותר לכדור הארץ.  

קראו עוד בכלכליסט

במסיבת עיתונאים מיוחדת בוושינגטון, אמר בכיר בנאס"א ששילוב של כלים ייחודיים עוזר לבחון דברים שעוד לא נבחנו. הוא חזר ואמר כי בעתיד יישלחו בני אדם למאדים. "כשאנחנו חוקרים אנחנו מוצאים תגליות", הוא אמר. "אנחנו מנסים למצוא תשובות לשאלות על היקום – כמו מאיפה אנחנו באנו והאם אנחנו לבד?".

מתוך הדמייה של נאס"א שמדגימה הימצאות מים על המאדים מתוך הדמייה של נאס"א שמדגימה הימצאות מים על המאדים מתוך הדמייה של נאס"א שמדגימה הימצאות מים על המאדים

אחד המדענים, שהשתתף בצוות המחקר, אמר: "מאדים הוא לא הכוכב המדברי היבש כמו שחשבנו בעבר. היום אנחנו אומרים שתחת נסיבות מסוימות - מים זורמים, כלומר לא קפואים, נמצאו במאדים. לפני ארבע שנים החל תהליך שמצא שמים הם אכן הסיבה או הגורם לנחלים. הזרימות שנמצאו מתחילות באביב, מתרחבות בקיץ ונעלמות בסתיו".

מדען אחר הוסיף: "מאדים הוא הכוכב הקרוב הכי דומה לכדור הארץ. לפני 3 מיליארד שנים הוא היה נראה אחרת לגמרי. היה שם אוקיינוס שכיסה 2/3 מהחלק הצפוני של הכוכב. מאדים עבר שינוי דרמטי באקלים ואיבד את רוב המים. הגשושיות שלנו גילתה דבר חדש - שיש לחות באוויר. האדמה לחה ומלאה במים".

בסוכנות החלל האירופית הסבירו כי על כדור הארץ מים קופאים ב-0 מעלות ורותחים ב-100 מעלות, אבל במאדים המים הם בצורת נוזל רק בין 0 ל-10 מעלות והן ירתחו בטמפרטורה גבוהה יותר. בטמפרטורה נמוכה מ-0 המים יקפאו במאדים, ממש כמו בכדור הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות