אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא של 7 שנים בחובות משקי הבית בבריטניה: עמדו על 4.3 מיליארד ליש"ט באוגוסט צילום: בלומברג

שיא של 7 שנים בחובות משקי הבית בבריטניה: עמדו על 4.3 מיליארד ליש"ט באוגוסט

מדובר בסכום החודשי הגבוה ביותר ממאי 2008 ובעלייה לעומת יולי, בו החובות עמדו על 4 מיליארד ליש"ט. העלייה נבעה בעיקר מזינוק בהלוואות לרכישת בתים

29.09.2015, 13:20 | שירות כלכליסט
ההלוואות למשקי בית בבריטניה טיפסו באוגוסט לרמה הגבוהה ביותר מזה למעלה משבע שנים. על פי הנתונים שפרסם הבנק האנגלי המרכזי, ההלוואות לצרכנים עמדו באוגוסט על סכום של 4.3 מיליארד ליש"ט (5.83 מיליארד דולר), עלייה מ-4 מיליארד ליש"ט ביולי. זהו הסכום החודשי הגבוה ביותר מאז מאי 2008.

העלייה בהלוואות נבעה ברובה מזינוק בהלוואות לרכישת בתים. על פי הנתונים, הבנקים הלוו באוגוסט 3.4 מיליארד ליש"ט לרוכשי בתים, הסכום החודשי הגבוה ביותר מאז מאי 2008. הלוואות לא מבוטחות עלו גם כן ב-860 מיליון ליש"ט.

בתים שנמכרו בבריטניה, החודש, צילום: בלומברג בתים שנמכרו בבריטניה, החודש | צילום: בלומברג בתים שנמכרו בבריטניה, החודש, צילום: בלומברג

העלייה הזו במתן הלוואות מצביעה על שוק דיור חזק שיעזור לכלכלה הבריטית להמשיך בצמיחה השנה. מספר המשכנתאות החדשות שאושרו אך לא הוארכו באוגוסט, עמד על 71,030, המספר הגבוה ביותר עד כה השנה.

עוד עולה מהנתונים כי באוגוסט חלה עלייה גם בהלוואות לעסקים, סימן לבריאות בתחום ההשקעות העסקיות. עסקים בריטים לוו באוגוסט סכום של 2 מיליארד ליש"ט, עלייה מ-749 מיליון ליש"ט ביולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות