אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסל שפרינגר רוכשת את ביזנס אינסיידר ב-343 מיליון דולר צילום: business insider

אקסל שפרינגר רוכשת את ביזנס אינסיידר ב-343 מיליון דולר

חברת התקשורת הגרמנית רוכשת כ-88% מהמניות וכעת חלקה באתר יעמוד על 97%. ביזנס אינסיידר הוקם על ידי הנרי בלודג'ט, לשעבר אנליסט בוול סטריט ובין המשקיעים ניתן למצוא את מייסד אמזון ג'ף בזוס

29.09.2015, 14:25 | שירות כלכליסט

חברת התקשורת הגרמנית אקסל שפרינגר רוכשת 88% ממניות האתר ביזנס אינסיידר עבור 343 מיליון דולר. כעת חלקה באתר יעמוד על 97% מהמניות והיא תהפוך לבעלת השליטה.

ביזנס אינסיידר הוקם על ידי הנרי בלודג'ט, לשעבר אנליסט בוול סטריט. ב-2013 היא דיווחה על הכנסות בגובה של 20 מיליון דולר, ובשנה שעברה ההכנסות זינקו ב-70%.

בכל חודש מבקרים באתר ביזנס אינסיידר כ-76 מיליון אנשים, והיא מעסיקה 325 עובדים, 50% מהם עיתונאים. כיום היא מפעילה 7 מהדורות נוספות מחוץ לארה"ב, כולל בבריטניה, אוסטרליה וסינגפור. מהדורה בשפה הגרמנית תושק ברבעון הרביעי של השנה ותופעל על ידי finanzen.net שבבעלות אקסל שפרינגר. משקיע נוסף בחברה הוא מייסד אמזון ג'ף בזוס, שרכש ב-2013 אחזקה בשווי 5 מיליון דולר, ובבעלותו 3% הנותרים.

בבעלות אקסל שפרינגר העיתונים הגרמניים בילד ו- Die Welt , היא גם הייתה במגעים לרכישת הפיננשל טיימס, שנמכר בסופו של דבר לניקיי היפנית. "יש לנו כבוד רב למחויבות של אקסל שפרינגר לעיתונות עצמאית והחזון העולמי שלה לעתיד", מסר בלודג'ט, שצפוי להישאר בתפקידו כמנכ"ל והעורך הראשי של האתר. "זה תענוג וזכות לאחד כוחות עם צוות כל כך חכם וחושב קדימה. אנחנו מצפים לעבודה משותפת לבניית ארגון חדשות עולמי לעידן הדיגיטלי".

"העסקה היא רכיב חיוני באסטרטגיית הצמיחה של אקסל שפרינגר", נכתב בהצהרה שפרסמה החברה הגרמנית.

מערכת אתר ביזנס אינסיידר , צילום: business insider מערכת אתר ביזנס אינסיידר | צילום: business insider מערכת אתר ביזנס אינסיידר , צילום: business insider

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות