אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: גורדי השחקים המוזרים בעולם צילום: flickr / bart_hulsbosch

צפו: גורדי השחקים המוזרים בעולם

מבניין בהשראת סרטי "מלחמת הכוכבים", דרך "פיל" - ועד "מגדל מים"; אדריכלים שעשו הכל כדי להמציא את הגלגל מחדש

29.09.2015, 21:30 | שירות כלכליסט

החל מבניין בצורת פיל וכלה במבנה "כוכב המוות" מסרטי מלחמת הכוכבים, האדריכלים והקבלנים כיום עושים כל שביכולתם לבלוט מכל שאר המבנים בסביבה. אבל לפעמים הם הולכים קצת רחוק מדי.

אתר ה"גרדיאן" אסף מספר דוגמאות של מבנים - חלקם מוזרים במיוחד – מרחבי העולם:

בניין הפיל – בנגקוק

בניין זה נבנה בשנות ה-90 בידי אחד האדריכלים הידועים במדינה, סומט ג'ומסי. המבנה הבנוי מקומפלקס של שלושה מגדלים אמור לשמש כמחווה לחיה הלאומית של תאילנד. יש בו 32 קומות של משרדים, חנויות ודירות פאר.

בניין הפיל בניין הפיל בניין הפיל

מגדלי השעון אבראג' אל-בית – מכה

מבנה זה מתנשא לגובה של 600 מטרים מעל המסגד הקדוש של מכה והוא העתק של ה"ביג בן" בלונדון. הוא המבנה השלישי בגובהו בעולם והשעון עם לוח המחוגים הגדול בעולם.

מגדלי השעון המלכותי מגדלי השעון המלכותי מגדלי השעון המלכותי

מגדל אקווה – שיקגו

מגדל זה – העומד בעיר שהמציאה את גורדי השחקים - הוא בעל חזית גלית פרי תכנונה של ג'ין גנג. זהו המגדל הגבוה בעולם שתוכנן בידי אישה. ה"גלים" הם למעשה מרפסות וחזיתו האורגנית מבליטה את הבניין בינות לבניינים המרובעים מסביב.

מגדל אקווה , צילום: flickr /  bart_hulsbosch מגדל אקווה | צילום: flickr / bart_hulsbosch מגדל אקווה , צילום: flickr /  bart_hulsbosch

מלון טיאנזי לנגפאנג – סין

יצירה מוזרה זו בת 10 הקומות הצליחה להשתחל לספר השיאים של גינס כבניין בעל הדמות הגדולה בעולם. מבנה זה מייצג את הדמויות המסורתיות "פו", "לו", ו-"שו" – אילי הממון, השגשוג והחיים הארוכים. הכניסה לבית המלון היא דרך רגלה הימנית של הדמות והאפרסק שבידי אחת מהן היא סוויטת הפאר שלו.

מלון טיאנזי לנגפאנג , צילום: flickr /  bart_hulsbosch מלון טיאנזי לנגפאנג | צילום: flickr / bart_hulsbosch מלון טיאנזי לנגפאנג , צילום: flickr /  bart_hulsbosch

משרדי אל-דאר - אבו דאבי

איחוד האמירויות כבר מתהדר בגורד השחקים הגבוה בעולם וכעת הוא רושם הישג חדש בדמות בניין הדסקית הראשונה בעולם. עלות הבנייה של אב טיפוס זה הייתה 1 מיליארד ליש"ט.

משרדי אל-דאר, צילום: שאטרסטוק משרדי אל-דאר | צילום: שאטרסטוק משרדי אל-דאר, צילום: שאטרסטוק

בניין הגבעות – סין

אם הנוף האורבאני קודר מדי, למה לא לבנות נוף הררי? מבנה זה, הנמצא בעיר החוף ביהאיי, פרי עיצוב משרד האדריכלות MAD, משלב גורד שחקים עם טיפולוגיית קרקע הררית.

בניין הררי, צילום: MAD architects בניין הררי | צילום: MAD architects בניין הררי, צילום: MAD architects

מגדל העץ סוטיאגטן – רוסיה

את המגדל הזה יצר לפני 25 שנה אדם בשם ניקולאי סוטיאגין - חבר כנופיה לשעבר. נדרשו לו 15 שנה לבניית המבנה וכיום גובהו 13 קומות. היות שהוא נעדר היתר בנייה, הרסו הרשויות את המבנה ושרפו את שרידיו.

מגדל עץ, צילום: hideback.tumblr מגדל עץ | צילום: hideback.tumblr מגדל עץ, צילום: hideback.tumblr

 

בית הסלולר – סין

חרף מראהו, מבנה זה בן 11 הקומות הוא פונקציונאלי לגמרי. מסך הטלפון משמש כקומה העליונה של המבנה ובו משרדי החברה, ואילו הכפתורים הם חלונות המשרדים בשאר הקומות.

בית הסלולר, צילום: wenxuecity.com בית הסלולר | צילום: wenxuecity.com בית הסלולר, צילום: wenxuecity.com

המגדל המשולש – צרפת

בעוד שערים מרכזיות רבות עוברות פריחה של בנייה לגובה, הרי שהבנייה בפריז נותרה עד כה נמוכה למדי הודות לחוקים העירוניים שהיו קיימים עד 2010. מבנה זכוכית משולש זה אמור לנחות בפריז ב-2020 והוא יהיה המגדל המודרני הראשון שנבנה בעיר זה למעלה מ-40 שנה.

המגדל המשולש המגדל המשולש המגדל המשולש

בניין הירח המלא – אזרבייג'ן

בעיר הבירה של המדינה, באקו, עומד לקום המבנה הכדורי המלא הראשון בעולם ולידו מבנה בצורת סהר. שני הבניינים מתוכננים בידי "הירים ארכיטקטס" מדרום קוריאה. יש האומרים שהמבנה הכדורי, שישמש במלון, לוקח את השראתו מ"כוכב המוות" מסרטי "מלחמת הכוכבים".

מגדל הירח המלא מגדל הירח המלא מגדל הירח המלא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות