אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעים בקלע: יש בעיית נזילות. התנאי להחזר - סודיות צילום: אוראל כהן

משקיעים בקלע: יש בעיית נזילות. התנאי להחזר - סודיות

בנק הפועלים לא איפשר לשלם למשקיעים מחשבון הקרן, ולכלכליסט נודע כי חלקם קיבלו כסף מקבוצת רוביקון של בעל השליטה אמיר ברמלי, אחרי שהתחייבו שלא לחשוף זאת

30.09.2015, 07:57 | תומר גנון

בנק הפועלים לא אפשר בימים האחרונים לקרן קלע לשלם מחשבונה מיליוני שקלים שהתחייבה להחזיר לאחדים ממשקיעיה. כך עולה ממסמכים שהגיעו ל"כלכליסט". לחלק מהמשקיעים הועברו כספים מקבוצת רוביקון של בעל השליטה אמיר ברמלי, החשוד בעבירות מרמה והפרת אמונים. עוד נודע כי ברמלי דרש ממשקיעים שרצו את כספם בחזרה לחתום על סעיף סודיות, האוסר עליהם לגלות שהושבו להם כספים.

קראו עוד בכלכליסט

בערב יום הכיפורים פנתה רשות ני"ע לבית משפט השלום בת"א בבקשה לקבל צו שיאסור על ברמלי לנהל השקעות ולגייס כספים. זאת, לדבריה, בגלל החשש שישתמש בכספי משקיעים עתידיים שהוא מגייס בימים אלה לצורך מימון עסקיו והשבת חובותיו למשקיעים הקיימים. ערן שחם־שביט, סגן היועצת המשפטית של מחלקת החקירות והמודיעין של הרשות, אמר בדיון: "בעסקיו של ברמלי אין רווחים — זאת פירמידה". עוד טען שחם־שביט כי "נאספו ראיות שלפיהן ברמלי לא השיב לכמה משקיעים את כספם חרף הדרישות ממנו. על פי הראיות ישנו חשש אמיתי שלברמלי אין נזילות המאפשרת את החזר הכספים". השופטת דנה אמיר הציעה לרשות להגיש בקשה מתוקנת לאיסור עיסוק, שתאסור גם על כל גורם הקשור לקלע לגייס כספים, עד 1 בנובמבר.

מרוביקון נמסר בתגובה: "כפי שהובהר והוכח בעבר, קרן קלע עומדת בכל התחייבויותיה ואינה חייבת כספים למשקיעים בה. עובדה שכל ניסיונות התקשורת לאתר משקיעים כאלה נכשלו. לצערנו, גורמים בעלי אינטרס מנסים לייצר כותרות על חשבוננו. רוביקון, על מגוון נכסיה ואחזקותיה, היא הערובה למשקיעים ולהשקעות של קרן קלע. התנהלות הקרן מול משקיעיה נעשית בכפוף לחוק". רשות ני"ע ובנק הפועלים סירבו להגיב לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל-7. אל לך למות בחינם. אני עדיין לא קיבלתי את סכום הקרן.
זאת הרף הבטחותיהם החוזרות ונשנות שאוטוטו אני אקבלם. אגב "האוטוטו " שלהם נמשך ונמשך ואני מתקשה למען הגילוי הנאות והסר הספק לראות את סופו . אי קיום הבטחותיהם מתורץ "בקשיים טכניים". רציתם אחד כזה אשר עדיין לא קיבל את כספו, הנה קיבלתם.
אבי , קרית מוצקין  |  01.10.15
8.
אני משקיע בקרן קלע
אני משקיע בקרן קלע כבר כמה שנים טובות, ואף פעם לא הייתה לי בעייה, תמיד קיבלתי כסף כשהייתי צריך. כל מה שקורה פה הוא שטויות לגמרי, יש פה לובי של בנקים מאחורי זה ובטוח, כי הם מפחדים שיישברו להם את המונופול, וידע שלאנשים פשוט אין. פשוט בדיחה ישראבלופית
רועי , תל אביב  |  01.10.15
7.
שמשקיע ש"לכאורה" לא קיבל כסף יקום וידבר
אני מתה על אלה שמדברים בשם אחרים, שהמשקיע הזה שלכאורה לא קיבל כסף חצי שנה, יקום וידבר. הרשות רק מחכה לאחד כזה כדי שיוכלו להגיד שיש להם הוכחות... הרשות טיפסו על עץ גבוה מידי ולא יודעים איך לרדת ממנו אז ממציאים דברים שלא היו מעולם כדי להסית מהם את הפוקוס. די לנהל את החקירה בתקשורת ואולי עדיף לרשות לשתוק כי זה לא מוציא אותה באור חיובי ורק גורם לאמיר ברמלי ולקלע עוגמת נפש לחינם. נקודה למחשבה
משקיעה , צפון  |  01.10.15
6.
פאניקה ???
עצוב לקרוא על קרן קלע ואמיר ברמלי על "קשיים" "בעיות" ו"צרות"ולא מילה טובה אחת הריביות ששולמו ומשולמות בזמן. כבר שנתיים .אני מושקעת בקרן קלע, בזמנו לפני החקירות הייתי זקוקה בדחיפות לכסף ביקשתי לפדות חלק מההשקעה , קיבלתי תוך 3 ימים ללא שאלות , מעל ומעבר למצופה !!!גם היום אני יודעת ומאמינה כי ברמלי יעמוד בכל התחיבויותיו בכבוד !!! מעניין ,למי יש אינטרס ליצור פאניקה ???פויה!!!
קטי , שרון  |  30.09.15
לכל התגובות