אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדוארד סנודן הגיע לטוויטר; נחשו אחרי מי הוא עוקב

אדוארד סנודן הגיע לטוויטר; נחשו אחרי מי הוא עוקב

מדליף העל, שחשף את היקפם הקיצוני של מבצעי המעקב שמבצעת ה-NSA, הצטרף לרשת החברתית. הציוץ הראשון שלו התגרה במעסיקיו שעבר ובתוך שעות ספורות זכה לכ-830 אלף עוקבים

30.09.2015, 08:59 | ניצן סדן
מדליף העל אדוארד סנודן פתח חשבון בטוויטר. תוך שעות ספורות הוא זכה לכ-830 אלף עוקבים ברחבי העולם. הוא עצמו עוקב רק אחר חשבון אחד: זה של ה-NSA, סוכנות הביון שהעסיקה אותו.

קראו עוד בכלכליסט

הציוץ הראשון של סנודן, בו נכתב "can you hear me now?", פנה ככל הנראה אל מעסיקיו לשעבר. לאחר מכן, צייץ בתגובה לאסטרופיזיקאי ניל דגראס טייסון ושאל אם לדעתו בודקים דרכונים בכניסה למאדים.

חשבון הטוויטר של סנודן חשבון הטוויטר של סנודן חשבון הטוויטר של סנודן

סנודן עבד כאנליסט מודיעין במסגרת ששייכת ל-NSA ונחשף בעבודתו למבצעי ריגול קיצוניים. בהחלטה אמיצה, בחר לחשוף אותם לעולם וכך למדה האנושות על תוכניות כמו PRISM ואחרות, במסגרתן מרגלות סוכנויות המודיעין של ארה"ב, בריטניה ואחרות אחר כל אוכלוסיית העולם, באמתלה של מלחמה בטרור.

החשיפה הפכה אותו למבוקש מס' 1 של רשויות ארה"ב והוא נמלט לרוסיה. שם הוא שוהה במקום מסתור בשנתיים האחרונות, כשלעיתים נדירות הוא נותן ראיון לכלי התקשורת (הבולט בהם היה לסאטיריקן ג'ון אוליבר). סנודן העביר לעיתונאים כמות בלתי ידועה של מידע, שחלקים ממנו מתפרסמים מפעם לפעם ככתבות. עד כה, חשף מערכות שמיירטות מיילים, הודעות ברשתות חברתיות, שיחות טלפון ואף מיזם במסגרתו מיירטת הסוכנות ראוטרים ומערכות תקשורת בדרכן מהמפעל למרכזי ההפצה, שותלת בהם שבבי מעקב ומחזירה אותם לאריזות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות