אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פארק שעשועים של אמן הרחוב בנקסי יפורק לטובת מקלט לפליטים

פארק שעשועים של אמן הרחוב בנקסי יפורק לטובת מקלט לפליטים

פארק השעשועים המאכזב בעולם, "דיסמלנד", יפורק וכל הקרשים והחלקים יישלחו למחנה הפליטים ליד קאליי שבצרפת. כך על פי הודעה שפורסמה באתר המיצג

30.09.2015, 14:00 | שירות כלכליסט

מייצג פארק השעשועים "דיסמלנד" – פארק השעשועים המאכזב בעולם – של אומן הרחוב בנקסי, יפורק ויוסב למקלט לפליטים בקאליי בצרפת.

באתר המיצג כתוב "בקרוב – דיסמלנד קאליי". "כל הקרשים והחלקים יישלחו למחנה הפליטים ליד קאליי כדי לשמש כמקלטים. לא ניתן יהיה לרכוש כרטיסים". ליד ההצהרה מופיעה תמונה של הארמון המוזנח של "דיסמלנד" מתנשא מעל למחנה הצרפתי, שבו חיים כ-3,000 פליטים מסודן, אריתריאה ואפגניסטן.

מיצג האמנות של בנקסי מיצג האמנות של בנקסי מיצג האמנות של בנקסי

מיצג האמנות שמשתרע על פני שטח נרחב, יפורק לאחר תצוגה של 5 שבועות בעיר החוף בדרום-מערב בריטניה.

המבקרים ב"פארק הלא משעשע" של האמן הוזמנו לשוטט בגרסה מוזנחת של ארמונה של "היפיפייה הנרדמת", לצלם תמונות של סינדרלה המתה או לרכוש בלונים שחורים שעליהם כתוב "אני אימבציל".

בראיון ל"סאנדיי טיימס", מתאר בנקסי, שזהותו עדיין לא ידועה, את "דיסמלנד" כ"אטרקציה משפחתית המכירה באי השוויון ובקטסטרופה הממשמשת ובאה".

בין האטרקציות הקודרות יותר של הפארק - אגם קטן שבו המבקרים מוזמנים לשלוט לכאורה בסירות פליטים באמצעות שלט רחוק.

"באגם הסירות, השליטה מתחלפת בין הסירות באופן רנדומאלי כך שאין לך שליטה באם אתה פליט בסירה או מעצמה מערבית", אמר בנקסי.

"אני חש שהדור שלי הוא הראשון שמתמודד עם שידורים המוניים של צרות העולם בזמן אמת. אני זוכר את הטעם של השעועית החמה בפה שלי בעודי צופה בטלוויזיה בתמונות הזבובים המכסים את פניהם של תינוקות רעבים באפריקה. אנו בעיקר בוחרים להתמודד באמצעות בריחה לתוך עולם מרופד כדי שנוכל לחיות עם תחושת האשם".

רוב הפליטים שהגיעו לחופי קאליי מקווים לעשות את דרכם לבריטניה. מאז יוני מתו 11 אנשים בניסיון לחצות את התעלה במנהרה ליד עיר הנמל הצרפתית.

בנקסי זכה להכרה עולמית כאמן הודות לאמנות הרחוב שלו הרוויה בביקורת חברתית ופוליטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות