אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המובייל, תמונת מצב: iOS צומחת יותר מהר מאנדרואיד

שוק המובייל, תמונת מצב: iOS צומחת יותר מהר מאנדרואיד

מחקר חדש מגלה כי במהלך הרבעון השני של השנה הואץ קצב מכירות האייפון ב-35% בעוד ששל מכשירי אנדרואיד עמד על 13% בלבד. כמו כן, מראה המחקר כי שוק הסמארטפונים בארה"ב מאט בעוד ששל הודו צומח במהירות ויעקוף אותו תוך שנתיים

30.09.2015, 16:52 | נמרוד צוק
ברבעון השני של 2015 צמחו מכירות מכשירי האייפון בקצב גבוה כמעט פי שלושה מצמיחת מכשירי האנדרואיד - 35% למכשירי iOS לעומת 13% לאנדרואיד, כך קובע דו"ח חדש של BI אינטליג'נס, חטיבת המחקר של ביזנס אינסיידר. בסך הכל נמכרו במהלך הרבעון 47.5 מיליון מכשירי אייפון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדו"ח, אפל וסמסונג הן שתי היצרניות הדומיננטיות, כאשר שאר השוק נשלט בעיקר על ידי המתחרות הסיניות. ווינדוס פון ופלטפורמות אלטרנטיביות אחרות מתקשות לכבוש נתח משמעותי, כאשר iOS ואנדרואיד מחזיקות ביחד יותר מ-95%מהשוק. סמסונג והיצרניות הסיניות, טוען הדו"ח, סבלו מפגיעה משמעותית במכירותיהן בשל ההאטה בשוק הסמארטפונים בסין וההתחזקות של אפל בשווקי מפתח במהלך הרבעון.

יש צמיחה במכירות, אך איטית משל האייפון. סמארטפון אנדרואיד של אסוס, צילום: ניצן סדן יש צמיחה במכירות, אך איטית משל האייפון. סמארטפון אנדרואיד של אסוס | צילום: ניצן סדן יש צמיחה במכירות, אך איטית משל האייפון. סמארטפון אנדרואיד של אסוס, צילום: ניצן סדן

השוק האמריקאי, קובעים בביזנס אינסיידר, הוא אחד השווקים המפותחים והרוויים בעולם, כאשר 77% ממשתמשי הסלולר החזיקו בסמארטפון, נכון ליוני האחרון. בעיה נוספת עבור היצרניות, לדבריהם, היא העניין ההולך ופוחת של הלקוחות האמריקאיים בשדרוגים תכופים של מכשיריהם.

השוק ההודי המדובר, מראה הדו"ח, עדיין מתקשה למלא את ההבטחה שתולים בו כמנוע הצמיחה העתידי של ענף המובייל, כאשר רק 44% ממכשירי הסלולר שנמכרו בו במהלך הרבעון היו סמארטפונים. ב-2017, צופים בביזנס אינסיידר, תעבור הודו את ארה"ב במספר הסמארטפונים שיימכרו במדינה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות